Wpis z mikrobloga

Co jakiś czas budzi się temat 4 dniowego tygodnia pracy. Rozumiecie, że słychać OD PRACOWNIKÓW, głosy że to nierealne, że jak to tak? Przecież w takim układzie Panu szefowi będzie trudniej zarobić :( i tak dalej i tak dalej. Takim ludziom trzeba NA SIŁĘ wciskać ich wygodę, bo jestem pewny że 100 lat temu też się "nie dało" przejść na 8h dzień pracy

#bekazpodludzi #bekazkatoli #bekazdemokracji #czterodniowytydzienpracy
  • 100
  • Odpowiedz
@Goronco: oj tam 4 dni, zróbmy 2dni. Albo 1 godzinę pracy tygodniowo. Cooo nie chceeeszz? Wyyygodeee Ci wciskać trzeba polaczkuuuuu? ReeeeeeeeeEEee.
  • Odpowiedz
  • 15
bo jestem pewny że 100 lat temu też się "nie dało" przejść na 8h dzień pracy


@Goronco: Przecież nadal dużo osób pracuje po 10h.
  • Odpowiedz
  • 264
@Goronco: ja tam nikogo nie bronię, bo jak bym mógł, to bym w ogóle nie pracował.

Ale zastanawia mnie tylko jedna rzecz: myślisz że za mniejsza ilość przepracowanych godzin dostaniesz ta sama kasę?

Bo jeśli ci nie zależy na zarobkach, to przecież już dziś możesz się zatrudnić na 4/5 etatu.
  • Odpowiedz
@G06DbT: jest jeszcze jeden problem, ten 5 dzień pracy dla pozostałych, którzy będą musieli pracować, to będzie tak jak praca w sobotę dodatkowo płatny i koszta tego przerzuci się na kupujących ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 10
@G06DbT

Ale zastanawia mnie tylko jedna rzecz: myślisz że za mniejsza ilość przepracowanych godzin dostaniesz ta sama kasę?


Tak, za wykonanie tego samego zadania
  • Odpowiedz
@niecodziennyszczon

Polski robol ma często mentalność drobnego prywaciorza. Swoisty fenomen.


A co to tylko w Polsce jest 5 dniowy tydzień pracy?
Jakieś ultra bogate Szwajcarię, Islandię czy inne Singapury nie pracują po 4 dni to daje do myślenia co by mogło się stać jakby Polska ten system wprowadziła?
Już nie mówią o tym, że w wielu bogatych krajach jak USA, UK, Japonia, Korea Południowa można zupełnie legalnie mieć 50 godziny system
  • Odpowiedz
  • 27
@Goronco pracownik ma 6h efektywnej pracy, resztę spędza przeglądając śmieszne obrazki (jak może, bo pracuje w biurze), albo rozglądając się by robić nic, ale nieeee nie możemy skrócić czasu pracy xd przecież to spowoduje spadek wydajności xdddd
  • Odpowiedz
@PanPeno

pracownik ma 6h efektywnej pracy, resztę spędza przeglądając śmieszne obrazki (jak może, bo pracuje w biurze),


Więc chodzi o to aby pracownicy biurowi(też nie wszyscy) pracowali po 4 dni, robole dalej po 5 na 3 zmiany albo 4-brygady, a usługi mają jaśnie państwo w 3 dniowy weekend obsługiwać tak?
  • Odpowiedz
ja tam nikogo nie bronię, bo jak bym mógł, to bym w ogóle nie pracował.


Ale zastanawia mnie tylko jedna rzecz: myślisz że za mniejsza ilość przepracowanych godzin dostaniesz ta sama kasę?


Bo jeśli ci nie zależy na zarobkach, to przecież już dziś możesz się zatrudnić na 4/5 etatu.


@
  • Odpowiedz