Wpis z mikrobloga

Co jakiś czas budzi się temat 4 dniowego tygodnia pracy. Rozumiecie, że słychać OD PRACOWNIKÓW, głosy że to nierealne, że jak to tak? Przecież w takim układzie Panu szefowi będzie trudniej zarobić :( i tak dalej i tak dalej. Takim ludziom trzeba NA SIŁĘ wciskać ich wygodę, bo jestem pewny że 100 lat temu też się "nie dało" przejść na 8h dzień pracy

#bekazpodludzi #bekazkatoli #bekazdemokracji #czterodniowytydzienpracy
  • 100
  • Odpowiedz
@Goronco
A no to skoro trzeba ludziom wciskać wygody za darmo to czemu nie zaczniemy wciskać im 1-dniowego dnia pracy i płacy minimalnej 900k złotych. Już wiesz gdzie jest błąd takiego myślenia, i czemu ludzie uważają to za nierealne (bo takie jest)?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ukradlem_ksiezyc ojoj, nie zesraj się. A ty wiesz, że od wprowadzenia osmiogodzinnego dnia pracy minęło ponad 100 lat? Wiesz ze świat się różni DIAMETRALNIE od tamtego czasu? I wytłumacz mi gdzie tu jest strata, skoro efektywnie pracuję nie więcej niż 4h?
  • Odpowiedz
  • 0
@sebek_r: ja tylko wyekstrapolowałem Twoją wypowiedź, która nie ma żadnego sensu ekonomicznego. Ewentualnie ma sens dla kogoś, kto nie wie jak to działa.
  • Odpowiedz
@msy no to może nie ekstrapoluj za bardzo, co? Przecież napisałem wyżej, że we Francji kiedy skracali tydzień pracy to podnieśli stawkę godzinowa, żeby pracownicy nie byli stratni i jakoś to zadziałało więc dlaczego twierdzisz, że nie ma to ekonomicznego sensu?
  • Odpowiedz
Widzę że wykopki leją z madek i innych co chcą podwyżek bo pasożyty ale jak mają im dać 4 dniowy dzień pracy to ok.
Potem będzie krzyk dlaczego fryzjer bierze o 25% więcej, wszystko jest droższe o 25% bo sobie paskudni prywaciarze rekompensują brak jednego dnia pracy xd
  • Odpowiedz
JAK NIE PRACUJĄ KRÓCEJ JAK PRACUJĄ, GAMONIU?


@Wadowicki_zawadiaka: umisz w angielski? Tam jest napisane, że wliczają pracowników na niepełnych etatach, zwyczajnie w krajach gdzie jest mniejsza liczba więcej ludzi robi na cząstkowym etacie, a nie że mają krótszy standardowy tydzień pracy. Nie mówiąc już o tym, że przenoszenie montowni i fabryk na wschód Europy nie dzieje się bez powodu.
  • Odpowiedz
@Goronco:

ojoj, nie zesraj się

Nie ma jak kulturalne rozpoczęcie dyskusji

A ty wiesz, że od wprowadzenia osmiogodzinnego dnia pracy minęło ponad 100 lat

No i? To nie argument.

Wiesz ze świat się różni DIAMETRALNIE od tamtego czasu

j.w.

I wytłumacz mi gdzie tu jest strata skoro efektywnie pracuję nie więcej niż 4h?

Bo Twoja praca to nie jest praca jaką wykonują wszyscy. To, że Twoja praca może być zrobiona w
  • Odpowiedz