Wpis z mikrobloga

Dlaczego w sumie ludzie nienawidzą Trumpa? Nie interesowała mnie nigdy polityka zagraniczna i nie mam wyrobionego zdani o nim. Ciekawi mnie skąd ta radość, że został skazany i skąd nienawiść do niego. #pytanie #usa #kiciochpyta #trump #polityka
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JavierDaY: jest zły Bo na takiego go wykreowały media, nawet na wykopie jest banda głupków którzy uważają że jest pro rosyjski, tak jak mówią np o Kaczyńskim, gdzie kaczor uwaza że puder mu brata zabił i go nienawidzi xD
No cóż, szkoda strzępić ryja bo to w tym miejscu nie ma nawet sensu
  • Odpowiedz
@JavierDaY: trump to przygłupi autokrata, który niejednokrotnie udowadnial, że jest w polityce jedynie żeby dopieszczać swoje ego. Pomijając już fakt, że chrzani jak potłuczony, to ma na koncie np. Szantażowanie zelenskiego, że jeżeli ten nie wyciągnie mu brudów na syna bidena to wstrzyma pomóc do Ukrainy (o to był impeachemet), oraz próbę przejęcia władzy po przegranych wyborach. Kiedy wywiad usa informował, że putin mieszał się do wyborów trump oznajmił, że
  • Odpowiedz
@Mrbimbek:

tak jak mówią np o Kaczyńskim, gdzie kaczor uwaza że puder mu brata zabił i go nienawidzi xD

No cóż, szkoda strzępić ryja bo to w tym miejscu nie ma nawet sensu


Ależ ma. Już nawet specjalnie książkę napisano na ten temat. Najciemniej
eeehhh - @Mrbimbek: 
tak jak mówią np o Kaczyńskim, gdzie kaczor uwaza że puder mu br...
  • Odpowiedz
@Plp_ C--j z Tajwanem, istnieją obawy, że jak wygra, to porzuci Europę na pastwę Rosji właśnie skupiając się i zaogniając tajwański konflikt. Przecież p-------ł o porzuceniu NATO, czy zakończeniu konfliktu na Ukrainie w jeden dzień, to są tragiczne informacje dla Polski, po których polskie władze zaczęły prężnie działać, ale chyba już za późno. Tajwan to najmniejsze zmartwienie.
  • Odpowiedz
@Defined:

Bo w USA do perfekcji opanowana system albo Republikanie, albo Demokraci. System dwupartyjny w demokracji najlepiej utrzymuje się przy pomocy nienawiści do drugiej strony, wtedy betonujesz swój elektorat i jednocześnie usuwasz innych wrogów


Ale bzdury, w USA jest i będzie system dwupartyjny przez jednomandatowe okręgi wyborcze.
  • Odpowiedz
Tajwan to najmniejsze zmartwienie.


@Davidozz: ta, myślisz teraz tak samo jak Ci wyborcy Trumpa xD "Rosja to tam c--j", "Tajwan to najmniejsze zmartwienie", "To nie nasze wojny, lypij o tym nie wspominać". Z Tajwanu może być III wojna światowa. Chiny mają wojsko i zasoby żeby spokojnie walczyć z USA i NATO. Rosja natomiast to kolos na glinianych nogach gdzie były właściciel restauracji wbił w nią z kilkoma czołgami jak w
  • Odpowiedz
@Defined: Czy ja coś takiego napisałem? Jest ordynacja jednomandatowa, przy której nie ma z definicji szans dla mniejszych partii. Za to parlamentarzyści mają mocniejszą pozycję i nie ma dyscypliny głosowania tak jak prezes karze.

Bzdura że „opanowali” podział na dwie partie utrzymuje się tam jakoś sztucznie, albo wojując w mediach jak u nas. Po prostu partia z poparciem takim jak Lewica, konfederacja, albo nawet Trzecia Droga według ich zasad nie
  • Odpowiedz
@Plp_: A ty myślisz jak typowy wykopek, który się nie ocknął z ameryko-centrycznego snu. Gdyby Rosja nie stanowiła zagrożenia, to by Duda i rząd nie latał do USA o nuclear sharing. Jak Trump odda Ukrainę Rosji, to wojna o Tajwan będzie najmniejszym zmartwieniem w Polsce. I masz rację; wyborcy Trumpa i sam Trump pójdą w izolacjonizm i "america first" - czyli najpierw Tajwan, potem Izrael, potem Europa. To powinno być
  • Odpowiedz