Wpis z mikrobloga

Jakie są gry podobne do #gothic? Grałem we wszystkie dodatki, Risen też obcykany. Wiedźmin oczywiście też. Co tu fajnego w tym klimacie by było #rpg #gry. Próbowałem w rdr2, ale jakoś mnie nie pociąga. Może do niej wrócę, ale dość nudna na początku. Far cry i tomb raider też obcykany.
  • 26
  • Odpowiedz
@Devih no jak takie przyjąłeś kryteria to i Simsy można pod to podciągnąć ( ͡º ͜ʖ͡º) ja polecam The Evil Within, jeżeli się nie boisz. Druga część ma nawet częściowo otwarty świat.
  • Odpowiedz
@Devih: Jako fan Gothica mega wciągnęły mnie Divinity Original Sin 1 i 2. Polecę też dość mało znanego cRPGa jakim jest Drakensang: The Dark Eye
  • Odpowiedz
@Devih: Niestety sukces seri Dark Souls spowodował że większość gier fantasy, action-rpg, TPP/FTP wydanych w ostatnich latach to klony soulsów właśnie, czyli po prostu hack and slashe w 3D, a gry o bardziej sandboksowym charakterze, z większą swobodą rozgrywki czy skoncentrowane na fabule praktycznie się nie pojawiały. Jedynym pocieszeniem jest to że spora paczka takich gier jest w produkcji, a kilka tytułów zobaczymy może już w tym roku np. Dreadwolf czy
  • Odpowiedz
@Devih: Outward, seria Fable, Dragon's Dogma. Ktoś wspomniał też o GreedFall- te samo studio zrobiło kilka innych gier opartych na tych samych pomysłach, m.in. Mars: War Logs i Technomancer.
  • Odpowiedz
czyli po prostu hack and slashe w 3D


@vanbolko: To metroidvania jest prekursorem solslajków. W hack&slashach nie ma żadnych checkpointów do odblokowywania jak ogniska a punkty (o ile się jakieś zbiera) nie są uniwersalne i osobno masz walutę i exp.

a gry o bardziej sandboksowym charakterze, z większą swobodą rozgrywki


Zrobienie dobrego sandboxa zawsze wymaga poświęcenia innych elementów. Np. fabuła wątku głównego jest zazwyczaj krótsza na poczet miniwątków, które bez otwartego
Pandillero - >czyli po prostu hack and slashe w 3D

@vanbolko: To metroidvania jest p...
  • Odpowiedz
@Devih znaczy farcry w swoim gatunku jest tez super ale po przejściu 2/3/4/5 to na szóstkę już nawet patrzeć nie mogę xd
A w rdr to nawet się ruchami postaci jaram.
  • Odpowiedz
@Devih dla Ciebie Far Cry czy Tomb Raider to są gry podobne do Gothica? xD


@vidic15: Jak najbardziej. Oba tytuły to płytkie RPG na szynach, bardzo podobne do Gothica.
  • Odpowiedz