Wpis z mikrobloga

Jakie są gry podobne do #gothic? Grałem we wszystkie dodatki, Risen też obcykany. Wiedźmin oczywiście też. Co tu fajnego w tym klimacie by było #rpg #gry. Próbowałem w rdr2, ale jakoś mnie nie pociąga. Może do niej wrócę, ale dość nudna na początku. Far cry i tomb raider też obcykany.
  • 26
  • Odpowiedz
@Devih: Niewiele RPG jest podobnych do Gothica. Pytanie czego szukasz, bo w wysokim budżecie 3D to masz takie studia -

Bethesda - gigantyczne otwarte światy i silna warstwa eksploracyjna; przeważnie fpp; bardzo słabe dialogi, kretyńskie ekspozycje i płytkie fabuły. Światy są ogromne i samo światotwórstwo jest częścią tych gier. Tutaj będzie Skyrim, Fallout 3 i 4, albo starsze - Redguard i Morrowind.


BioWare - stosunkowo zamknięte światy i zamiłowanie do lokacji
  • Odpowiedz
@jl23 to najpierw napisałeś, że Tomb Raider i Far Cry to są gry bardzo podobne do Gothica. Później, że niewiele gier jest podobnych do Gothica. Zdecyduj się.
  • Odpowiedz
@vidic15: Jest tych gier niewiele, ale te akurat są całkiem podobne. Nie wiem, gdzie tam widzisz sprzeczność. Większość gier RPG skupia się na elemencie RP. W Gothicu ten element jest solidnie upośledzony, właśnie jak w Tomb Raiderze. Bezimienny jest dość określoną postacią. I podejmuje całkiem określone decyzje.

Gothic akurat wpasowuje się w schemat Ubi-gier. Masz wielkie, uciążliwe w eksploracji światy, płytkie dialogi, pretekstowe fabuły. Gothic stoi mechanikami, podobnie jak Ubi-gry. Stoi
  • Odpowiedz
@Devih: Takiego drewna nigdzie indziej nie dostaniesz, zagraj w KCD, bo to dobra gra, ale będziesz musiał poświęcić trochę czasu na ogarnięcie walki. Soulsy mają rozwój postaci i ulepszanie broni, ale fabuła ukryta, tak samo lore, zadania typu bez solucji może być ciężko, sama gra mówi ci bardzo mało na początku, te gry mają bardzo wysoki próg wejścia, ale im dłużej grasz tym jest łatwiej. Skyrim jak lubisz eksplorować i wykonywać
  • Odpowiedz