Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Planuje kupić za kilka lat #dom ale śledząc co jakiś czas wiadomości zastanawiam się czym do cholery będzie można w końcu go ogrzewać xD? Kotły i piece gazowe złe, węgiel nie, to co zostaje? Panele słoneczne podobno dobre ale jako uzupełnienie (zresztą zazwyczaj nikt nie ma na tyle miejsca żeby postawić ich duż) a na pompy ciepła ludzie narzekają + podobno nie sprawdzi się na mrozach + samo w sobie drogie i serwis drogi.

#pompaciepla #ogrzewanie #fotowoltaika #budowadomu #nieruchomosci #mieszkanie #energetyka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Planuje kupić za kilka lat #dom ale śledząc c...

źródło: link_EUtR0Vxr0lZyO8y9Pxt9InmOmGgV439T

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
a na pompy ciepła ludzie narzekają + podobno nie sprawdzi się na mrozach + samo w sobie drogie i serwis drogi.


@mirko_anonim: bo jedyny sens w kraju o naszym klimacie mają pompy z sondą gruntową, a narzekają ci, którzy mają całą resztę xD
  • Odpowiedz
pompy ciepła ludzie narzekają + podobno nie sprawdzi się na mrozach + samo w sobie drogie i serwis drogi.


@mirko_anonim: mam od 5 lat.
1. Nie narzekam, wręcz chwalę
2. Do -15 na luzie dają radę, zależy jak dobierzesz, bo i przy -25 możesz grzać sama pompą. U mnie raz, chyba przy -25st. Na zewnątrz, było w domu 20 stopni zamiast 23, coś wielkiego się stało? Nie, temperatura wróciła w ciągu dnia do normy.
3. Samo w sobie drogie, ale jak budujesz dom, tto przy pompie ciepła nie potrzeba komina, więc pewien koszt odpada. Przynajmniej nie wybuchnie ani nie otruje jak gaz, ani nie trzeba przy tym zapier**ć jak
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: odpowiedź jest prosta- jeśli masz gaz doprowadzony pod działkę, to ogrzewanie gazowe. Jeśli nie masz gazu w okolicy i nie chcesz wydać dużo kasy, to pellet. Jeśli nie masz gazu w okolicy i chcesz wydać dużo kasy, to gruntowa pompa ciepła. Inne opcje sa bezsensowne i bronią ich tylko marketingowcy żyjący z ich sprzedaży oraz posiadacze danego rozwiązania.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: primo to odpowiednie ocieplenie, zwłaszcza ścian oraz dachu i stropu.
Jest to najpewniejsza inwestycja w koszty ogrzewania. W istniejącym budynku opłaca się również zamiast PC dodać klimatyzatory z funkcją grzania, mniej inwazyjne rozwiązanie a zapewniające scop tylko nie co gorsze niż PC+podłogówka, i lepsze niż PC+stare CO.
Pompa gruntowa robi się korzystna przy większych metrażach, przy takich do 150-200m2 w nowym budownictwie powietrzna w eksploatacji wyjdzie nieznacznie drożej. Jak
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja mam gaz z sieci i mam #!$%@?. Alternatywa to gruntowa pompa ciepła ale różnica w cenie powoduje że zwróci mi się za 20 lat grzania gazem. Może za parę lat będzie na tyle wydajna PV z własnym magazynem że przejdziemy na grzanie elektryczne? To by było najlepsze i najprostsze.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: najlepsza jest gruntowa pompa ciepła, jesli nie to to masz do wyboru:
- powietrzna pompa ciepła
- pelet (nie jes tw pelni samoobsługowy)
- gaz (nie jest zeroemisyjny)
  • Odpowiedz
) a na pompy ciepła ludzie narzekają


@mirko_anonim: mam drugi sezon po przesiadce z ekogroszku. Teoretycznie powinien narzekać, bo budynek z 2008 (i w standardach ocieplenia dla tych lat)+ kaloryfery. Wszystko śmiga elegancko( ͡° ͜ʖ ͡°). W domu ciepło, rachunki raczej niskie. Tym bardziej w nowym budownictwie z podłogowką nie chciałbym nawet niczego innego rozważać
  • Odpowiedz