Wpis z mikrobloga

Gdybym włożył w naukę programowania tyle godzin co włożyłem w zdanie matury z biologii i chemii na 90% to teraz bym zarabiał 20k PLN minimum za full zdalną prace na bank. O godzinach poświęconych na naukę anatomii na 1 roku to już nie wspomnę. A tak jestem teraz na 5 roku studiów i wpieprzam kajzerki z pasztetem podlaskim, bo na nic mnie nie stać. A perspektywa jest taka że za 2 lata dostane 5-6k na łapę na rezydenturze i będę żarł pasztet przez kolejne 7 lat ledwo wiążąc koniec z końcem. Niesamowite jest to, że mniej więcej raz w tygodniu ktoś tu próbuje insynuować że lekarz > programista. Pójście na medycynę to największy przegryw jaki może być i decyzja którą zmarnowałem sobie życie

#przegryw #medycyna #lekarz #lekarski #programowanie #informatyka #pracbaza #praca #studia #studbaza
Bipolar- - Gdybym włożył w naukę programowania tyle godzin co włożyłem w zdanie matur...

źródło: image

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
wychodzi brutto 13500, czyli netto 9500


@Kepucz: Dobra dobra, no i wlasnie tak wyglądają wyobrazenia wykopków o pensjach lekarzy. Teraz weź jeszcze pod uwagę że większość lekarzy nie ma bonu patriotycznego i większość lekarzy nie pracuje w deficytowej specjalizacji to twoje obliczenia się w ogóle nie kleją. Dyżurów też prawie nikt więcej niż 50h nie bierze bo ludzie chcą miec swoje życie. Sam się zaorałeś
  • Odpowiedz
  • 1
Jak nie chce ci się robić specjalizacji to idziesz do POZ, 180/h i np. 120h na miesiąc jak jesteś leniwy, masz 21600 brutto. A jak chcesz być botem na telemedycynie to po 3 roku specjalizacji od 160zl/h się zaczyna
  • Odpowiedz
Y więcej niż średnio 2 godziny dziennie to już mówią że mają zapierdziel. I to wszystko w wieku 30 lat.


@Bipolar-: odpowiem na baita. Ile programistów pracuje na 2 etaty, może 1%, a może mniej. Jako lekarz też sobie możesz na dwa etaty pracować i szukać takich placówek gdzie rzeczywistych godzin pracy będzie mniej niż na umowie.
  • Odpowiedz
  • 1
@patryk-kabacinski-1: Oczywiście jak rozmawiamy o pensjach lekarzy, to zawsze się wyciąga pensje 0,1% lekarzy i mówi że tyle zarabiają wszyscy, ale w drugą stronę to już nie wolno.

Na dwa etaty pracuje wokół mnie każdy programista, który potrafi angielski i chciało mu się chwile dłużej poszukać pracy
  • Odpowiedz
@amozetoostatniraz: wszyscy lekarze albo studenci medycyny tutaj to skończone chamy. Na wykopie widać jakie podejście do ludzi mają nasi bohaterowie, którzy walczą o każdego pacjenta xd. Tylko pieniądze i pieniądze i pieniądze i traktowanie innych jak podludzi.
  • Odpowiedz
@centerario jeszcze nie został lekarzem a już czeka na przelewy, kurła... Ja prawo studiowałam i też tak bywało, że na przykład ostatnie grosze na bilet wydawałam i przeżyłam i żyję... W 2024 r. trudno umrzeć z głodu w środku Europy
  • Odpowiedz
@Bipolar-: ziomek, w dupie miej te #!$%@? wykopków. Po to pan bóg wymyślił pavulon żeby nim pacjentów na oddziale straszyć jak są niemili xd. Są specki gdzie szybko zarabiasz, jak psychiatria gdzie do przychodni idziesz na 2-3 roku rezydentury, i pensje rezydenta robisz w 10 godzin. A jeśli nie chciałeś na to iść od razu na pierwszym roku to po prostu znaczy że nie jesteś #!$%@?ęty(nie spotkałem nikogo bez zaburzeń
  • Odpowiedz
@Bipolar-: trochę tego nie rozumiem, za każdym razem gdy ktoś pisze o tym, że lekarze mało zarabiają wystarczy wpisać średnie zarobki jako lekarz i ewidentnie w zależności od specyfikacji pokazuję 20k+, w każdym kraju lekarz jest w top 3 najlepiej zarabiających zawodów a Ty jeszcze na dobre nie zacząłeś a już narzekasz i porównujesz się do programistów najlepiej zarabiających, sam wpadasz w pułapkę absurdu o których piszesz XD porównujesz topkę
  • Odpowiedz
@Bipolar-: O jakim 0.1% lekarzy mówisz? Najbiedniejsza specjalizacja, chirurg, ma średnio 152 zł / h. Mówimy tu o pracy bez własnego gabinetu, w którym możesz kręcić 250zł za 15 minut konsultacji, tylko siedzeniu w przychodni (i to nie w top5 największych miast).
Jako rezydent możesz też sobie dorabiać na dyżurach na SOR, tam stawki zaczynają się od 150zł / h w powiatowych i nie potrzebujesz specjalizacji. Praca nie jest łatwa
  • Odpowiedz