Wpis z mikrobloga

Gdybym włożył w naukę programowania tyle godzin co włożyłem w zdanie matury z biologii i chemii na 90% to teraz bym zarabiał 20k PLN minimum za full zdalną prace na bank. O godzinach poświęconych na naukę anatomii na 1 roku to już nie wspomnę. A tak jestem teraz na 5 roku studiów i wpieprzam kajzerki z pasztetem podlaskim, bo na nic mnie nie stać. A perspektywa jest taka że za 2 lata dostane 5-6k na łapę na rezydenturze i będę żarł pasztet przez kolejne 7 lat ledwo wiążąc koniec z końcem. Niesamowite jest to, że mniej więcej raz w tygodniu ktoś tu próbuje insynuować że lekarz > programista. Pójście na medycynę to największy przegryw jaki może być i decyzja którą zmarnowałem sobie życie

#przegryw #medycyna #lekarz #lekarski #programowanie #informatyka #pracbaza #praca #studia #studbaza
Bipolar- - Gdybym włożył w naukę programowania tyle godzin co włożyłem w zdanie matur...

źródło: image

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@Bipolar-: W tej chwili AI zastępuje programistów i to eldorado się kurczy. Więc nie widziałbym tego tak źle, z drugiej strony znosić #!$%@? starych głuchych bab to niełatwe zajęcie.
  • Odpowiedz
@Bipolar-: lekarz rezydent xDDD to tak jakbyś od stażysty programisty oczekiwał, że będzie miał 15k. Nie ma biednych lekarzy. Programista bierze sobie Skodę z salonu, a lekarz Mercedesa, warunek jest tylko taki, że jego bogactwo zaczyna się gdzieś dopiero ok 30 roku życia. Wizyta 15 minut 250 zł i następny.
  • Odpowiedz
  • 2
lekarz rezydent xDDD to tak jakbyś od stażysty programisty oczekiwał, że będzie miał 15k.


@FedoraTyrone: no tak, tylko chyba zapominasz że lekarz idzie na rezydenture w wieku 26-27 lat a programista w wieku 19-20 lat po pierwszym roku studiów xD Kocham to mówienie że lekarz rezydent to jak programista na stażu, gdzie lekarz rezydent to jest pełnoprawny lekarz, który SPECJALIZUJE się w jakiejś konkretnej dziedzinie. Bardziej rezydenta porównałbym do MIDA
  • Odpowiedz
  • 1
@amozetoostatniraz: bo nie mam już siły tego słuchać za każdym razem gdy jakiś lekarz mówi że zarabia mało, to przychodzi 100 takich jak ty i mówi że "oni biednego lekarza nie znają" albo "pokaż lekarzu co masz w garażu". To ty pierwsza byłaś nieuprzejma albo przynajmniej popisałaś się ignorancją
  • Odpowiedz
@Bipolar-: i co z tego, że programista zaczyna robić pieniądze trochę wcześniej jak praca lekarza ostatecznie lepiej się skaluje i bez problemu jego majątek powiększa się o wiele szybciej od majątku programisty. Rezydent to co najwyżej junior.
  • Odpowiedz
  • 0
@FedoraTyrone: Praca lekarza się lepiej skaluje? Co za bzdura. Trzech moich kolegów programistów pracuje FULL ZDALNIE na dwa etaty dla zagranicznych podmiotów. Za każdy z tych etatów biorą po 10k$/each/month. Matematyke pozostawiam tobie. Oczywiśćie jak popracują na te DWA ETATY więcej niż średnio 2 godziny dziennie to już mówią że mają zapierdziel. I to wszystko w wieku 30 lat. Ty jesteś odklejony totalnie. To jakie eldorado mają programiści to się
  • Odpowiedz
  • 0
@Kepucz: ale to przedstawisz to jakoś na liczbach? Czy tylko będziesz dalej mówił że tak jest, bo mi się to nijak nie kalkuluje do 13k netto no ale może nie umiem liczyć
  • Odpowiedz
  • 0
@Bipolar- podstawa plus bon patriotyczny to 9115,02 40h dyżurów to powiedzmy 24h świąteczny i 16,5h zwykły czyli 200% i 150% to jakieś 4300, wychodzi brutto 13500, czyli netto 9500... Na minimum pracy spotkaliśmy się pośrodku, bo Ty pisałeś 5-6k, a ja 13k... Tylko, że nie znam lekarza, co by robił to minimum, więc realnie to 12-13k bedzie
  • Odpowiedz