Wpis z mikrobloga

W niedzielę był wpis o PnŚ o tym jak zadowalać kobietę, sporo osób broniło programu, w końcu lepsze to niż msza. Ale to właśnie już bardziej ta msza by się przydała i uświadomienie, że ważny jest też rozwój wewnętrzny. Czasem mam obawy, że jesteśmy, jako naród demoralizowani coraz bardziej. Tutaj oczywiście ludzie zaprzeczą, mówiąc, że zawsze tak było.

Ostatnio yt podsunął mi ten materiał, przecież to jest k*a dramat i te młode osoby wpatrzone w nią. Wracając do demoralizacji, 20 lat temu ukazała się piosenka Pezeta "Seniorita", postrzegana była jako upadek muzyki czy muzyczne p*no. Sprawdźcie sobie teraz słowa tej piosenki, dzisiaj nie wzbudziłaby większych kontrowersji. Nadal wiele osób słusznie uważa ów dzieła za patologię, ale tolerancja jest coraz większa.

Poza tym następuje zupełne odwrócenie pojęć, ludzie wmawiają sobie, że czarne jest białe. Panuje przeświadczenie, że obecnie kobiety przestały pozwalać, na traktowanie ich jak przedmiot, ale facetom się to nie podoba i chcieliby wrócić do przeszłości, kiedy jest zupełnie odwrotnie. Jak ktoś ma tyle samozaparcia, to może przesłuchać sobie to "dzieło". Jest zupełne uprzedmiotowienie siebie i budowanie własnej wartości tylko na własnej atrakcyjności. Gdzieś takie podejście już widziałem, a jest to Rosja.

Zapraszam do dyskusji gdyby ktoś miał ochotę, ale uprzedzam, że będę kasował komentarze nic nie wnoszące poza własnymi projekcjami autora :)
#pieklokobiet #psychologia #rozowepaski #bekazlewactwa #4konserwy #polska
SawyerJ - W niedzielę był wpis o PnŚ o tym jak zadowalać kobietę, sporo osób broniło ...
  • 9
  • Odpowiedz
@SawyerJ: jak przeczytałem argument, że w programie śniadaniowym w niedzielę rozmowa na tematy seksualne jest lepsza niż transmisja mszy umocniłem się w przekonaniu, że nawet za kolejne 30 lat będzie u nas za wcześnie na demokracje. I poprzednia władza o to dbała, aktualna i kolejne władzę też o to zadbają.
W kraju gdzie 3 lata temu 70% obywateli zadeklarowało się jako katolicy, upadkiem jest godzinna transmisja mszy w państwowej telewizji.
  • Odpowiedz
@JuneJohn: to tacy ludzie jak ty nie dorośli do demokracji. W duchu konstytucyjnego zapisu o wolności wyznania i świeckości państwa jest brak religii w przestrzeni publicznej. Został stworzony po to, żeby ludzie z zapędami do narzucania swojego zdania innym (w Polsce to głównie katolicy) mogli się co najwyżej zesrać się na wykopie.
  • Odpowiedz
@SawyerJ chcesz rozwijać się wewnętrznie? To poczytaj Goethego, Mickiewicza, a nie łakniesz żeby jakiś stary zbok opowiadał ci o ksiazce której nigdy nie przeczytałeś
  • Odpowiedz
  • 0
@mojzesz87: Wiesz, byłem na święta w kościele i ksiądz mówił o szacunku do swojego ciała (w kontekście zdrowia). Żeby doceniać że jest się zdrowym, a w przypadku osób chorym (fizycznie, psychicznie), żeby wiedziały, że nie są same, żeby wspierać takie osoby, nie zostawiać ich samych sobie. Więc nie oceniam tak krytycznie. Zresztą nigdy nie spotkałem się z jakąś agitacją polityczną czy wchodzeniem w sprawy prywatne - ale pewnie jak to
  • Odpowiedz