Wpis z mikrobloga

#include <iostream>

#include <string>

using namespace std;


@arysto2011: napisałem czystym C, albo C++ , ale widzę, że nawet to cię przerosło XDD użyłeś biblioteki standardowej C++, to nie jest cecha języka. cechą języka jest przeciążanie operatorów więc co za problem zrobić to tak by dwa ciągi znaków dawały wynik w postaci liczby? Ogólnie to kisnę srogo że do połączenia dwóch ciągów znaków musisz użyć biblioteki standardowej.
  • Odpowiedz
bzdura, w cudzysłowie nie potraktuje jako liczby


@KonwersatorZabytkow: Aż specjalnie sprawdziłem, bo sam w pierwszej chwili nie wiedziałem, co wyjdzie (PHP 7.4) - wynik: 2. W sumie, po zastanowieniu, to jest dość oczywiste, operator "+" to dodawanie. Do łączenia stringów jest ".", dlatego np. w JavaScript (gdzie operator "+' działa inaczej) wychodzi "11".
  • Odpowiedz
taki (głupi) php potraktuje to jako #!$%@? liczby i wynikiem będzie dwa,


@biauekWladcaJajek: Bo w PHP operatorem konkatenacji jest . właśnie po to żeby ludzie nie mieli takich głupich rozkmin jaką masz teraz ()
  • Odpowiedz
@arysto2011: miałeś zrobić tak jak w zadaniu, a nie wprowadzać zmienne. Teraz popraw na kod identyczny jak w zadaniu i się zdziwisz. ”1” + ”1" nie skleja stringów w c ani C++. Te jedynki w ciapkach nie są std::stringami C++, tylko, uważaj, WSKAŹNIKAMI.
  • Odpowiedz