Wpis z mikrobloga

moze ktos prowadzi wlasny sklep online i na allegro i jest mi w staie wytlumaczyc jedna rzecz ktora nurtuje mnie od dosc dawna. mianowicie czasami chce cos kupic przez allegro, dajmy na to produkt A, wchodze na ten portal, znajduje i za nim kupie przez moment mam mysl, hmm moze sprawdze czy dany sprzedawca nie ma wlasnego sklepu, moze ma taniej? przeciez powinien miec taniej skoro nie ma prowizji itd. jest, okazuje sie ze ma swoj własny sklep, co prawda prosta wersja woocommerce ale jest, sprawdzam cene produktu A - drożej niż na allegro. sprawdzam wysylke - 200zl (serio, wieksze gabaryty maja chore ceny dostawy) gdzie na allegro jest darmowa. skuteczine mie to odrzuca od kupna w slepie sprzedawcy. pomijam juz ze nawet jakbym tam kupil to trace wszystkie zalety smarta, zwrotow itd ktore daje allegro, czy nawet spór w razie problemów z towarem.
obserwuje to juz od lat, gdy czasami zdarzy sie ze na sklepie sprzedawcy jest minimalnie taniej (bywa ze ok 50 groszy niz na allegro) to skutecznie odrzuca gigantyczna cena dostawy lub absurdalne warunki darmowej (kilkaset zl zamowienia) i finalnie i tak wychodzi drożej.
i teraz pytanie - jaki jest sens prowadzenia tych sklepow? sama obsluga tez kosztuje, wtyczki, hostingi itd - generuje sporo roboty, sprzedawcy licza na zagubionego kupujacego ktory kupi drozej niz na allegro?
#ecommerce
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sprzedawcy licza na zagubionego kupujacego ktory kupi drozej niz na allegro


@torian15: wbrew pozorom nie wszyscy kupują/szukają przez allegro - jest sporo klientów, kupujących takimi kanałami - jesli umiesz do nich dotrzeć to jak widać można nieźle zarobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@torian15: wydaje mi się, że to jest docieranie do dwóch różnych grup klientów. Klient allegrowy najpewniej i tak nie zamówi w sklepie internetowym, nawet jeśli ceny będą niższe o prowizję allegrową.

PS. ja mam w sklepie internetowym ceny niższe o mniej więcej prowizję allegrową, ale na razie nie inwestuję w google ads czy seo, więc mogę sobie na to pozwolić. Bo jeśli doliczy się koszt "profesjonalnego" marketingu, typu adsy, pozycjonowanie,
  • Odpowiedz