Wpis z mikrobloga

Hej, tak na chłodno. Mój dzisiejszy wpis w którym tylko chciałem pokazać mojego psiaka wywołał burze między osobami które wiedzą cokolwiek o psach i ich rasach a osobami które znają tylko psy „łagodne” a „niebezpieczne”.

Wiele osób pisało że mój staffik powinien iść do uspania, że ta rasa jest „#!$%@?”, „smieciopsem”, „obrzydliwy”.
Ale ja was akurat rozumiem, znając jedynie owczarki niemieckie czy inne yorki czy maltańczyki, człowiek ma zamkniętą głowę na inne rasy.
Tak właśnie te które jedzą dzieci.

Znalazło się też kilka osób które choć trochę znają rasę Staffika nie pod pryzmatem tego co ludzie z nimi robili lata temu i potrafili wyrazić normalną opinię o tych psiakach.

Nie mam zamiaru się z nikim kłócić bo ten post nie był do tego stworzony, tag #pokazpsa chyba polega na wysłaniu fotki swojej pociechy a nie kłócić się z bezmózgami na wypoku.

Mój Staffik nazywa się Leo :) ma aktualnie 10 miesiecy, jest najbardziej łagodnym, pokornym i mądrym psem jakiego miałem. Jest championem polski w klasie szczeniąt, aktualnie próbujemy swoich sił w młodzieży.
Jeśli ktoś z negatywnie komentujących tamten wpis w ogóle wie o czym mówię xD

Wszystkich chętnych zapraszam na mój tag #staffyleo gdzie będę w miarę możliwości czasu wrzucał coś z młodym.

Dziękuję @ZAKAPIOREK za garstkę miłych słów :)
@nicniewiedzacy @7uras macie piękne psiaki, pozdrowionka!
#pokazpsa #pies #staffordshirebullterier #zwierzaczki
plakplak99 - Hej, tak na chłodno. Mój dzisiejszy wpis w którym tylko chciałem pokazać...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@plakplak99: Mógłbyś opisać jak wygląda proces zostania czempionem, ogólnie jak to wygląda? Zakładam, że znajdę info w necie. Jednak wolałbym opis czyiś doświadczeń. Psiur fajny, w wieku mojego. :D
  • Odpowiedz
@plakplak99 fajny psiur, koniecznie daj znać kiedy coś zagryzie i rozszarpie, bo te debile potrzebują tylko iskry. Mam tylko nadzieję, że trafi na kogoś swojego a nie obcego
  • Odpowiedz
@plakplak99: czasem jak jeżdżę po drogach ekspresowych czy autostradach i napotykam na drodze jakiegoś frustrata zawalidrogę lewego pasa to sobie z tyłu wyobrażam jak typ musi wyglądać. Potem jak już go wyprzedzę, to na niego patrzę i najczęściej się sprawdza moje wyobrażenie.
Czytając wypociny niektórych wykopków z tamtego wpisu też miałem takie wrażenie że po wpisie od razu widzę kto to napisał
  • Odpowiedz
@Mjut93: w wielkim skrócie i ogólnikowo. W każdej klasie zdobywasz 1 miejsce na różnych wystawach (nie mylić z tresura, po prostu pies się musi przebiec i ładnie zaprezentować) kilka pierwszych miejsc i się zdobywa 'nagrody' w postaci tytułów.
Są np grupy, młodzieżowe, otwarte, czempion, czempion młodzieży? Nie pamiętam i chyba weterani. Różnie są zaliczanie, od grup wiekowych i po wcześniejszych tytułach.

Uprzedzając pytanie czy to coś daje? Satysfakcję wlasciciela i
  • Odpowiedz