Wpis z mikrobloga

Niesamowite jest to jak inne substancje mogą mieć wpływ na działanie antydepresantu. Do czasu mojego odkrycia w to powątpiewałem lub umniejszałem. Przez cały okres testowania różnych antydepresantów codziennie kurzyłem marihuanę. Od 2 miesięcy jestem na wenlafaksynie 150 mg. Z lekiem miałem sytuację stabilną, wszystko okej, znieczulenie plus fajne lekkie działanie aktywizujące. W końcu postanowiłem rzucić swoją używkę. Teraz, 2 tygodniu po odstawieniu thc działanie na noradrenaline jest wręcz nie do zniesienia. Ciągłe poddenerwowanie w stanie spoczynku, przebieranie nogami, samopoczucie jakbym chciał dać komuś mordę. Mam taką hipotezę, że marihuana musiała osłabiać działanie leku. Miał ktoś podobnie?
#ssri #psychiatria #nerwica #narkotykizawszespoko
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZenonBis: też tak myślałem. Tylko w przeszłości objawy odstawienne trwały u mnie max do tygodnia. Z drugiej strony czytałem też badanie, w którym wnioski są takie, że wenlafaksyna może powodować wyolbrzymienie efektów odstawiennych marii jeśli dobrze zrozumiałem. Sam już nie wiem... Czy przeczekać jeszcze chwile na tej dawce, czy zmniejszyć do 110, żeby mniej dawało w noradrenalinę? Tu link do badania. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3636166/
  • Odpowiedz
@kilertesciowej1927: Ja bym przeczekał max 2 tygodnie jeszcze przed zmniejszaniem dawki. Z tego co piszesz byłeś zadowolony z leczenia, a zmniejszając możesz stracić też pozytywne efekty. Z innych działań do podjęcia z autopsji mogę polecić odstawienie/ograniczenie kofeiny przy wenli, a nawet doraźnie propranololu w małych dawkach mi pomagał na poddenerwowanie (tylko u mnie było takie trochę lękowe więc nie wiem czy dobrze polecam)
  • Odpowiedz
@kilertesciowej1927: to nie rób dwóch rzeczy jednocześnie. jak bardzo chcesz sobie popalić to odstaw kilka dni wczesniej leki.
czy to jest mądre? no nie bo potem jak wrócisz do leków to będą gorzej działać ale wciąż lepsze niż branie dwóch rzeczy jednocześnie. nawet pare dni temu jakis youtuber opowiadał historie jak przez branie leków od psychiatry i jednoczesne palenie marihuany nabawił się schizofrenii. polecam obejrzeć
placzek - @kilertesciowej1927: to nie rób dwóch rzeczy jednocześnie. jak bardzo chces...

źródło: obraz_2024-05-26_184927010

Pobierz
  • Odpowiedz
@ZenonBis: chętnie posłucham z jakiego powodu to takie głupie. twoim zdaniem lepiej palić i brać jednocześnie? z psychiatrą którym rozmawiałem powiedział mi że z dwojga złego lepiej zrobić tak jak napisałem. może mnie oświecisz
  • Odpowiedz
@placzek: Przede wszystkim to zależy od leków. Generalnie po prostu nie należy rekreacyjnie zażywać środków psychoaktywnych przy braniu leków. Przy wenlafaksynie dzień w tygodniu ujdzie ominąć, może dwa, ale na Boga nie kilka. Przy wyższych dawkach już po 12h od pomimniętej dawki pojawiają się efekty odstawienne ze względu na zły balans neuroprzekaźników.

A konkretnie co do marihuany i wenlafaksyny: nie ma badań potwierdzających nabawienie się schizofrenii, a temat jest solidnie
  • Odpowiedz
@ZenonBis: Wgl nie ma żadnych badań jaki ma wpływ stricte wenlafaksyna w połączeniu z marihuana wiec co ty tutaj farmazonisz ze jest dobrze przebadany XD Generalnie rozmawiamy o sytuacji czy lepiej brać jednocześnie czy lepiej odstawića nie czy to robić a czy nie robić. Marihuana jest ogólnie dość słabo przebadaną substancją bo większość badań pochodzi sprzed kilkudziesięciu lat gdy stężenia thc w suszu były kilkukrotnie niższe. Bardzo mało jest jakościowych
  • Odpowiedz
Wgl nie ma żadnych badań jaki ma wpływ stricte wenlafaksyna w połączeniu z marihuana wiec co ty tutaj farmazonisz ze jest dobrze przebadany

@placzek: Przeczytaj post, w pierwszym komentarzu OPa masz jedno. Twierdzenie obalone.

Z tego co napisałem wyżej moim zdaniem wniosek jest taki, że mimo wszystko lepiej jednocześnie niż odstawiać a potem wskakiwać. Tylko z głową oczywiście, a nie gram w jeden wieczór.

Mało przebadany to jest klefedron, albo
  • Odpowiedz
@ZenonBis: Jest dużo badań ale są przedawnione ze względu na drastyczny spadek cbd a wzrost thc w suszu na przestrzeni kilkunastu lat.. A większa ilość thc razem ze spadkiem cbd który uspokaja i spłyca "faze" ma ogromny wpływ na ryzyko wystąpienia psychozy.
  • Odpowiedz