Wpis z mikrobloga

Jakie dobre zatyczki motocykle które na maxa wygłusza mi szum wiatru? Wiem, że w parze idzie też dobry kask, ale kask będę zmieniał w przyszłym sezonie. Znajdę coś do 150-200 zł?

#motocykle
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zielony_goblin: ee no bez przesady, ile km/h jeździsz? Ja bez zatyczek do 100 luźno, w zatyczkach (Alpine zwykłe) to tak w okolicach 130 - więcej nie bo wiatr łeb urywa xD i nie piszczy po zejściu z moto, jest ok. A kask mam z tych głośnych raczej.
  • Odpowiedz
  • 0
@wiktorbo one nie wycinają szumu jakoś super, przy 100 km/h, jest po prostu ok. Za to projektował je ktoś bez wyobraźni, te dzyndzle za które się ciągnie, by wyjąć zatyczki, zawsze się urywają dość szybko, nawet gdy ktoś wie, że to powszechny problem i robi to delikatnie, to i tak się urwą i z tego powodu doradzam kupić coś innej firmy
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: z własnego doświadczenia: mam obecnie od połowy zeszłego sezonu kask HTC (i71) i jak pierwszy raz pojechałem nim ponad 100kmh - miałem ochotę wyrzucić go przez okno, szczególnie wcześniej mając Airoh ST502 wytestowanego 3 lata na nakedzie. Airoh był jak złoto, przy 150kmh nie przeszkadzał mi jakkolwiek szum, szczególnie mając JBL od Cardo i puszczając sobie przy tym muzykę.
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: te zwykłe wyciszają dosłownie wszystko, kup motocyklowe, są wielorazowe i pare lat w nich pojeździsz a wydatek żaden. No i można je nosić cały dzień i nic nie uwiera, nie to co w zwkłych
  • Odpowiedz
  • 0
@aso824 na co dzień używam zatyczek np. do spania czy w miejscach gdzie jest duży hałas, można powiedzieć, że hałas źle na mnie wpływa ( ͡º ͜ʖ͡º) dopiero dziś zdałem sobie sprawę jak bardzo szumi mi w kasku i jak mi to przeszkadza
@Hamza @wiktorbo @MrDracek @oreze @xede jak wyciszają w porównaniu do tych formowanych zatyczek do uszu z apteki? Na
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: powiem Ci tak, robilem jednego dnia trase 150km do wawy i pozniej tyle samo z wawy do domu, w jedna strone zalozylem zatyczki w druga nie, a raczej zatyczki zalozylem w droge powrotna, jak dojechalem do wawy to 150km, predkosciami troche wiekszymi niz autostradowe, n---d z900 to czulem sie jakbym mlotkiem w glowe dostal, oszolomiony itd
w drodze powrotnej mialem zatyczki, swiezutki jak po wstaniu z lozka, moje zatyczki
  • Odpowiedz
  • 0
@xede tak samo się wczoraj czułem po 130 km, później zatyczki i nawinalem 240, a bolała mnie jedynie d--a od siedzenia. Nie sądziłem, że zatyczki aż tak wpływają na komfort jazdy
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: to jest to wlasnie, nie wazne jak masz dobry kask to nadal szum wiatru pojawia sie przy 120 i w gore i taki efekt, a jedyne co mozna zrobic to zatyczki
  • Odpowiedz