Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem
Czy szlifierka parkside 230mm, 2000W, z jakąś ściernicą wystarczy, żeby nieco sfrezować wylewkę na podłodze? Ewentualnie ponacinać tę wylewkę i skuć młotowiertarką?

Na środku pokojów mam podłogę niżej niż przy ścianach, w skrajnym przypadku to ok 3cm różnicy. Nie chcę lać tyle nowej wylewki na to, bo to będzie od cholery dodatkowego ciężaru, od cholery worków do noszenia i od cholery roboty.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bukszpryt A co zamierzasz na podłodze zrobić później? Skucie wylewki czy zeszlifowanie to baaaaaardzo słaby pomysł. Narobisz się jak dziki osioł, nakurzysz, nahałasujesz ale za to dopiero będzie krzywo. Samopoziom gotowy w worku, wiaderko, mieszadło i wałek z kolcami i ogień. Jeden dzień zalewania i dwa dni wiązania i można chodzić. Nie ma co kombinować. Ale jak musisz to szlifierka i tarcza garnkowa diamentowa do szlifowania betonu zrobi robotę. Tylko odkurzacz
  • Odpowiedz
  • 0
@FilipWWL: maska jest, tarcza garnkowa też, tyle że mała, a szlifierkę mam póki co jakąś chińską akumulatorową, więc nie do takiej roboty. najpierw chciałem kupić parkside 125mm, bo akurat jest za 99zł, ale potem stwierdziłem, że może większa będzie lepsza.

co do lania zaprawy bez żadnego szlifowania, to jak wychodzi ok 20 kg/m2 na każdy cm grubości, to w pokoju 15m2 przy średnio 2 cm do wylania, to będzie 600kg.
  • Odpowiedz
@bukszpryt: może warto rozważyć mixokreta? Jest też szansa, że jak zaczniesz kuć, to może się okazać, że łatwo da się skuć całą istniejącą wylewkę bo np jest tam jakaś izolacja, albo coś takiego. Miałem taką akcję raz, że na stropie który był równy i poziomy zrobili wylewkę, tylko cement ukradli, więc wszystko pięknie odchodziło, a od drzwi wejściowych do najdalszego punktu mieszkania było 12 cm spadku :) Miksokret i jest
  • Odpowiedz
@FilipWWL: nadlewanie 3cm to kiepski pomysł. Jak wspomniał na początku, dodatkowy ciężar będzie ogromny. Nie napisał też czy to kamienia, zwykły blok, jakiś dom stary, jakie stropy?

@bukszpryt rozważ całkowite skucie i wylanie na nowo, może przy okazji sobie podłogówkę zrobisz?
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiak: Blok z płyty, lata sześćdziesiąte. Cholera wie jaki strop. Żadnej podłogówki, remont ma być jak najtańszy i do zrobienia w jak największej części samemu.

@FilipWWL Ja tu chcę wymienić jak najmniej, a nie jak najwięcej. Nie mam hajsu żeby tu cały blok od zera stawiać.
  • Odpowiedz