Wpis z mikrobloga

Wszyscy w ekipie rządowej są wyraźnie w ciężkim szoku jak to się stanęło, że oni rozdajo, a "młodzi ludzie" nie chcom bo ogarniajo podstawy ekonomii.

To chyba pierwszy taki przypadek od lat. Miało być pompowanie pod przykrywką "rodzin", "młodych" itd., spotkanie w hotelach odbyte, prezesi spółek już liczą wirtualne zyski, komunikaty giełdowe wywieszone, sprzedamy pierdyriald unitów no i lipa.

Plus te żałosne próby przepychania dzień po wyborach, pod przykrywką aborcji itd.

I oni są serio teraz w kropce. W sumie mogliby przepchnąć na siłę, ale jak tu się za rok wytłumaczyć ludziom z kosmicznych wzrostów cen XD Ale ludzie nie chcą dopłat tylko właśnie niższych cen.

#nieruchomosci #mieszkanienastart #przemysleniazdupy
  • 32
  • Odpowiedz
Wszyscy w ekipie rządowej są wyraźnie w ciężkim szoku jak to się stanęło, że oni rozdajo, a "młodzi ludzie" nie chcom bo ogarniajo podstawy ekonomii.


@mickpl:
To raczej my tutaj odnosimy błędne wrażenie.
Protesty - głównie w internecie. Fakt, że Ci ludzie są bardziej aktywni, ogarnięci na tematy ekonomiczne, ale ich jest garstka (to nie jest też żadna większość "młodych") - są po prostu "głośni" i przez to bardziej widoczni.

Podobnie
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: nie wiem czy widziałeś ale był sondaż dla DGP konkretnie na temat kredytu 0% i jego poparcia zarówno wśród wyborców koalicji/KO jak i ogółu społeczeństwa, i wyszło że ponad 4/5 wyborców KO kredytu nie chce, także to nie jest tylko bańka wykopowa czy twitterowa.

O temacie zrobiło się głośno bo obecnie w każdym wywiadzie, czy to w studiu radiowym czy w tych #!$%@? programach które są transmitowane z samochodów na
wredny_bombelek - @LaurenceFass: nie wiem czy widziałeś ale był sondaż dla DGP konkre...

źródło: dgp

Pobierz
  • Odpowiedz
@mickpl: No chyba tylko na wykopie. Czytam sobie grupki kredytowe i tam codziennie ktoś pyta kiedy ten program wejdzie, a jak w komentarzach ktoś napisze „oby nigdy” (czy coś takiego) to jest atakowany ze wściekłością ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mickpl:To politycy i ci z pis-u i po windują ceny nieruchomości. Zarabiają na tym banki i deweloperzy. Dla polaka homonto na 30 lat w postaci kredytu na mieszkanie 40m za pół miliona złotych.
  • Odpowiedz
  • 21
Czytam sobie grupki kredytowe i tam codziennie ktoś pyta kiedy ten program wejdzie


@majkel88: Bo jak ktoś chce wziąć kredyt tu i teraz to logiczne, że jak usłyszy, że mu zaraz będą dopłacać połowę do raty to pyta gdzie i do kogo się zgłosić XD Ale zdecydowana większość społeczeństwa nie jest dokładnie w tym momencie na zakupie mieszkania i im się takie pompowanie nie podoba. Inaczej: program popiera 2% społeczeństwa które
  • Odpowiedz
społeczeństwo się budzi, nie będzie polityk pluł nam twarz


@lepaq: zmienia się dość dynamicznie. Ludzie urodzeni w 2004 roku mają dzisiaj 20 lat. To są ludzie, którzy nie pamiętają beznadziejności lat 90. Polska duży skok zrobiła pod wieloma względami ( ekonomicznym, społecznym itd. ) natomiast klasa polityczna nie zrobiła tego. Dlatego coraz bardziej rośnie frustracja ludzi w stosunku do rządzących. Starsi ludzie wymierają młodsi zyskują możliwość glosowania. Pokolenie 30+ teraz mocniej
  • Odpowiedz
@mickpl: wedlug mnie wciąż polski nosacz (niezależnie od wieku) myśli tylko o własnym interesie. I jak wejdą dopłaty to się rzuci jak na promke na Harnasia w Biedrze, nie patrząc na konsekwencje
  • Odpowiedz
nie wiem czy widziałeś ale był sondaż dla DGP konkretnie na temat kredytu 0% i jego poparcia zarówno wśród wyborców koalicji/KO jak i ogółu społeczeństwa, i wyszło że ponad 4/5 wyborców KO kredytu nie chce, także to nie jest tylko bańka wykopowa czy twitterowa.


@wredny_bombelek:
Z artykułu, który przytoczyłeś nie wynika, że 4/5 wyborców KO jest przeciwko BK0% tylko, że preferuje inne metody interwencji na rynku mieszkaniowym czyli np. wymienione budownictwo
  • Odpowiedz
jak to się stanęło, że oni rozdajo, a "młodzi ludzie" nie chcom bo ogarniajo podstawy ekonomii


@mickpl: czyli to słynne stracone pokolenie, które czyta na poziomie 9 latków, gapi się w komórki cały czas i nie umie zmienić koła w samochodzie jest mądrzejsze od 99% wyborców po i pisu xD
  • Odpowiedz
KO po prostu założyło, że ludzie w miastach to rolnicy. Można im napluć w twarz i mówić, że deszcz pada :)


@mch0588: miło słyszeć po tysiącach oskarżeń o nazbyt liczne protesty, że rolnicy siedzą za cicho, zawsze jakaś odmiana ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@mickpl: Ja aktualnie biorę kredyt "tu i teraz" tyle, że na budowę domu i modlę się żeby żadne dopłaty nie weszły - pójdą znowu ceny wszystkiego w górę i nie mam na myśli tylko mieszkań, a materiałów, fachowców itd. Tym bardziej, że teraz jest w miarę stabilizacja cen. Ja jestem w tej komfortowej sytuacji, że mam zdolność ale nie dziwię się ludziom którzy jej nie mają i czekają na dopłaty jednak
  • Odpowiedz
bo ogarniajo podstawy ekonomii.


@mickpl: Szkoda że nie ogarniajo obietnicy zrealizowanych postulatów i 100 konkretów o których już dawno wszyscy zapomnieli, tak jakby to tylko w temacie nieruchomości można ich złapać...
  • Odpowiedz