Wpis z mikrobloga

Ktoś może coś powiedzieć o Talismanie 1.6 tce 200 kucy w automacie? Wersja initiale paris. Mam okazję okazyjnie nabyć drogą kupna ale jakoś nie mam zaufania do francuskiej motoryzacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#renault #samochody
  • 13
  • Odpowiedz
@nietopies: miałem przez prawie rok
Auto z 2017 roku przebieg 92k
Dokładnie wersję I.P grzana kiera ,ambilight,radar ,headup ,masarze itp
Auto fabrycznie słabo spasowane ,skrzynia 7 biegów EDC na gwarancji robione sprzęgła,dobrze że na gwarancji...
Silnik dynamiczny ale kultura pracy na D czy na N słaba taka lekka telepaczka .środek ogólnie mimo doposażenia to plastikowy .tylna oś skrętna bez awarii i robi robotę.
Spalanie 10/ 12
  • Odpowiedz
@nietopies: Jeździłem trochę.

Skrzynia szarpała, paliło w pytę.

Światła ledy nocą super.

Sprzedałem kiedy zapalił mi się komunikat sprawdź układ wtryskowy i w kilku miejscach łącznie z ASO nie diagnozowali usterki poprawnie ,odbywało się to na zasadzie wymian po kolei może to może to
  • Odpowiedz
Typowy francuz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@piwakk: raczej typowy brak umiejętności w ASO i u mechaników co potrafią tylko komputer do VW podpiąć i zrobić reset.

@nietopies w 1.6@200KM problemem jest niestety skrzynia :( Szukaj modelu po lifcie czyli 2018 rok najlepiej z 1.8@225KM. Po Lifcie możesz także brać diesla bez problemu. Przed liftem i diesle i benzyny bym odpuścił.
  • Odpowiedz
@nietopies: silnik mało awaryjny, oleju nie bierze. Musisz tylko zwrócić uwagę na pracę skrzyni (czy na przykład szarpie przy ruszaniu). Najlepiej sprawdź historię z ASO czy było coś robione ze skrzynią, bo większość benzyn skrzynie ma wymienioną.

P.S
Mam Talismana od dwóch lat prawie.
  • Odpowiedz
@ksiak: tak. Ogólnie to sprzęgło jest za słabe jak na taki samochód. Podobno ma być jakieś nowe sprzęgło (wzmocnione). W dCi skrzynia jest inna (DW6) i problemów nie ma.
  • Odpowiedz