Wpis z mikrobloga

@Pink_Floyd: w przypadku opóźnienia pierwszego samolotu poczekają tylko jeżeli to jest to samo lotnisko. Jak latałem z przesiadką w Warszawie to nigdy nie miałem problemów
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: marne szanse na przesiadke
8:30 to odlot, boarding zacznie się z 20 minut wczesniej

mooze jakbys znal gate story laduje/startuje

PS. poczekać mogą 3/4 minuty - oni ( w samolocie ) maja kontakt z wieża a ona wie kiedy wyląduje opóźniony samolot
poleca bez ciebie po prostu
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: kupijesz lot przesiadkowy na jednym, jedyne co masz zrobic to ruszyc dupe z A do B i tyle. Problem bylby gdyby to byly dwie rozne linie ale w tym wypadku zero problemow (niezależnie od wielkości lotniska)
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: Różnie to bywa. Jak latałem LOTem i miałem chyba ostatni lot w ciągu dnia, to czekali nawet 10-15 minut na pasażeróœ innego lotu, no ale wylot był po 23:00. Innym razem jak samolot wylądował w ten sam czas, co miałem kolejny lot, to dostałem hotel i bilet na lot następnego dnia.

No ale w strefie Shengen raczej nie powinno być większych opóźnień, jeśli tylko francuska kontrola lotów nie strajkuje,
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: To moze z moich doswiadczen :D

1. Sa dwa typy przesiadek. Przesiadka na tym samym bilecie - czyli jeden numer rezerwacji oraz przesadka na ryzyko pasazera - czyli dwa osobne bilety.
2. W pierwszym przypadku przewoznik zrobi wszystko zeby w miare CIe przepchnac przez lotnisko jak najszybciej. Jesli okaze sie ze samolot jest opozniony, to albo poczekaja (jesli jest to na przyklad duza grupa rzedu 30-40 osob ktore maja przesiadke z Toba), albo podwioza CIe bezposrednio do gate'a, albo dadza Ci jakiegos fast tracka
3. Czesto zbieraja do opoznionych samolotow juz na samym wyjsciu z pierwszego samolotu.
4. Generalnie, jesli sie nie wyrobisz na przesiadke, to ze wzgledu na komplikacje zwiazane z odszkodowaniem + zapewnieniem noclegu i innymi tego typu #!$%@? - im sie to raczej
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: Jeśli nie musisz być koniecznie o tej 11:10 w Madrycie, to raczej nie ma co się stresować, bo Lufthansa z Monachium ma tego dnia jeszcze 3 inne loty, na któryś powinni Cię zmieścić w przypadku, gdybyś nie wyrobił się na planowy.
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: Jak posiadasz umiejętność chodzenia za strzałkami na lotnisku to się wyrobisz. Jak nie ma kontroli paszportowej (a w Twoim przypadku nie ma), to przejście między termalami to jest maks 20 minut. Do tego jeśli to lot w ramach jednego biletu, to jest dokładnie tak jak mówi kolega @martinuz - to na linii lotniczej spoczywa obowiązek abyś poleciał.

Jeszcze kawę zdążysz wypić w międzyczasie.
  • Odpowiedz
@msr99:

marne szanse na przesiadke 8:30 to odlot, boarding zacznie się z 20 minut wczesniej


Powiedz, że nigdy nie leciałeś samolotem bez mówienia tego xD Czas przylotu zwykle jest zwykle lekko zawyżony aby nie było opóźnień, więc spokojnie o 7:20 kolega będzie już wychodził z samolotu. Od tego czasu ma 50 minut na przesiadkę. Nie znam lotniska w Europie gdzie w ramach strefy schengen przejście między najbardziej odległymi terminalami zajmowałoby
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd:

Oba Loty Lufa, wiec na jednym Terminalu (Terminal 2). Przesiadka zajmie Ci nie wiecej niz 15 Minut. I to spokojnym tempem. Monachium nie jest wcale takie duze. Miedzy terminalami z buta przejdziesz w 20 minut, bez biegu. (Latam z Monachium kilka razy do roku). Pozdro.

(Przy czym musisz brac pod uwage, ze godzina Przylotu =/= godzina opuszczenia pokladu. Wiec troche bedzie trzeba spiac poslady w razie lekkiego poslizgu)
  • Odpowiedz