Wpis z mikrobloga

Ależ mnie denerwuje windows server jak mam cokolwiek tam zrobić to mi się odechciewa. Co innego linux pyk pyk przez ssh jako tako i po robocie, ale z WS przez VNC jeszcze kursor w offsecie i klikaj przez te menu. Nie wspominając już jak bardzo chciwy jest mikrosoft na licencje RDS nie wiem po co ktokolwiek korzysta z tego gówna.

#pracait
  • 6
  • Odpowiedz
@420_3: to czemu nie korzystasz z wiersza poleceń albo Windows terminala (W zależności jaka wersja systemu) tylko klikasz jak jakis tfu... użytkownik?
  • Odpowiedz
@Hmrogrz bo niestety to co muszę robić nie da się zrobić przez terminal, a przynajmniej nie wiem jak to zrobić przez terminal. Np dodawanie pare licencji RDS per device uzywajac company Agreement number. Jedyny znany mi sposób to ten przez server manager.

Z tego co widze nie ma mozliwosci tego zrobic przez powershell, ale jak ktoś wie jak to chętnie się dowiem ^^
  • Odpowiedz
Aby dodać licencje RDS (Remote Desktop Services) per device na serwerze Windows Server za pomocą PowerShell, musisz użyć odpowiednich poleceń do skonfigurowania serwera licencjonowania RDS i dodania licencji. Poniżej znajduje się krok po kroku przewodnik:

### 1. Konfiguracja serwera licencjonowania RDS

Najpierw upewnij się, że serwer licencjonowania RDS jest skonfigurowany. Jeśli nie jest, musisz go zainstalować i skonfigurować.

#### Instalacja RDS Licensing Role

Install-WindowsFeature -Name RDS-Licensing -IncludeAllSubFeature -IncludeManagementTools
#### Konfiguracja serwera licencjonowania
  • Odpowiedz