Wpis z mikrobloga

Dzień dobry w ten piękny(ale nie dla intela) dzień. Wczoraj Qualcomm wraz z swoimi partnerami ogłosili całą serie laptopów opartych na SoC od Qualcomma: Snapdragon X Plus oraz Snapdragon X Elite (swoją drogą zajebiste nazwy. Chyba Elon Musk na spółę z jakimś 13latkiem je wymyślali).

Ja obieram ten news jako tragiczny dla Intela. Tu nawet nie chodzi o utraconych klientów i zmniejszone przychody, tylko o to jak bardzo Intel jest do tyłu z swoją technologią, że tylu byłych parterów odwraca się od Intela i idzie w współprace z QCOM oraz ARM. Na rynku mobilnym #!$%@? od QCOM, na rynku komputerów stacjonarnych #!$%@? od AMD, na rynku GPU #!$%@? od Nvidii a na rynku foundry #!$%@? od TSMC. I to nie jest tak, że Intel jest w stanie tą przepaść w sensowny sposób nadgonić. Apple wypuściło swoje układy M1 4 lata temu i Intel do tej pory nie przedstawił układów, mogących realnie z tymi chipami konkurować. Czarno to widzę, ale pamiętajcie, że ja się nie znam
#gielda
olcayn - Dzień dobry w ten piękny(ale nie dla intela) dzień. Wczoraj Qualcomm wraz z ...

źródło: chrome_MvIVlqjRNT

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@olcayn: Intel poszedł w ślady HP czyli tłuczemy cały czas to samo i pora na csa. Bez nowego CEO z jakimś pomysłem na tego dinozaura będzie źle i jeszcze gorzej.
  • Odpowiedz
@olcayn Microsoft się chwali, że te x Elite w jakiś testach wychodzą lepiej od M3 od AAPL.
Czasy czuwania na baterii zależne od modelu, ale często lepsze niż MacBook air.
Jeżeli to wszystko się potwierdzi w realnym testowaniu, to ms właśnie dogonił wydajnością aapl na rynku laptopów.
A intel dupa cicho.
  • Odpowiedz
  • 1
@perfumowyswir: To nie jest niesamowity news dla QCOM, rakieta tudemun. Istnienie tych układów było ogłoszone już dawno ergo jest w cenie. Cena intela też już istnienie tych układów odzwierciedla. Tu chodzi nie o cenę akcji teraz, a o perspektywy na przyszłość
olcayn - @perfumowyswir: To nie jest niesamowity news dla QCOM, rakieta tudemun. Istn...

źródło: chrome_b4CiRgZpEY

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@gonzo91: Ta widziałem, ale testy syntetyczne to wiadomo ile są warte ( ͡° ͜ʖ ͡°) Microsoft zapewnia też, że wszystkie apki też będą zajebiście działać na ARM. No zobaczymy
  • Odpowiedz