Wpis z mikrobloga

Ostatnio zacząłem zastanawiać się, czysto hipotetycznie, że dobrze byłoby mieć domek za miastem, zawsze lepiej mieć swój teren ogród itd. Spokój cisza, las, takie klimaty by mi odpowiadały. O ile ceny ziemi są w moich okolicach bardzo tanie, to ceny domów już nie. I tutaj moje pytanie dla tych, co się znają. Jaki mógłby być koszt wybudowania takiego domku 35m2 z piwnicą oraz poddaszem, w stanie pod klucz. Zakładając średniej jakości materiały i wykończenie oraz robociznę. Ile takie coś mogłoby wynieść? A zaznaczam, że mówimy o realiach małomiasteczkowo-powiatowych.

#przegryw #nieruchomosci #dom #budowlanka, #pytaniedoeksperta
Van-der-Ledre - Ostatnio zacząłem zastanawiać się, czysto hipotetycznie, że dobrze by...

źródło: 1000020015

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: opłaca się nawet z klimatyzatorem dwufunkcyjnym zeby nie jezdzic co zime i nie dopalac i zeby trzymalo 10 stopni. ja przesiedziałem w takim 4 miesiące jak opchnąłem swoje mieszkanie. Z dwójką dzieci nawet to luksus w porównaniu do mieszkania. koszt utrzymania 10 stopni w zime to jakieś 70zł miesięcznie w zalezności od zimy. Jeszcze trzeba doliczyć jakąś studnie, ścieki. Przed podwyżkami materiałów budowlanych koszt takiego domku to było 190k +
  • Odpowiedz
Kiedyś myślałem że jak ktoś mieszkał na działkach rod to już był bezdomny, pijak i złodziej. Coraz poważniej myślę czy na rodosie nie pieddolnąć holenderki i ocieplić to jakotako azbesetem żeby było i ładnie mieszkać jak bezdomny.
  • Odpowiedz
Kiedyś myślałem że jak ktoś mieszkał na działkach rod to już był bezdomny, pijak i złodziej. Coraz poważniej myślę czy na rodosie nie pieddolnąć holenderki i ocieplić to jakotako azbesetem żeby było i ładnie mieszkać jak bezdomny.


@kokosik321: te działeczki są teraz mocno pod lupą i szukają pretekstu, żeby zmienić przepisy tak alby najlepiej je polikwidować (dobra lokalizacja pod kolejne blokowiska). Dlatego jak tylko wyczają, że ktoś sobie tam odwala dom
  • Odpowiedz