Wpis z mikrobloga

Dlaczego w tym kraju tresuje się ludzi na nieudaczników? Powiedzcie mi to, proszę. Przecież cały polski system edukacji i wychowanie to jeden wielki #przegryw i zabijanie indywidualizmu, oryginalności i pewności siebie. Polak jest od małego uczony następujących rzeczy

1.Żeby być grzecznym, znać swoje miejsce w szeregu, nie wyróżniać się. Typowe wychowanie według pruskiej szkoły. To widać wszędzie, a najbardziej chyba w zawodach sportowych. Polscy dziennikarze i kibice strasznie nie lubią ekstrawertycznych, porywczych i charakternych zawodników różnych dyscyplin, bo dla nich zawsze takowy to "pajac, prowokator, debil" (a na końcu taki odnosi sukcesy, bo jest pewny siebie). Polak to musi być ten, co się każdemu ukłoni, spuści głowę, przeprosi, będzie cichym i kulturalnym. W tym kraju jak trafi się jakiś zawodnik z pazurem, to zaraz ma masę hejterów xD W Polsce nienawidzi się ludzi z silną osobowością. Jesteśmy introwertycznymi pomrukami nie z natury, a dzięki działaniom propagandy.

2.Polacy nie mają absolutnie mentalności zwycięzców. Polakowi nie wypada być lepszym od kogoś, kto uchodzi za lidera. Polak ma być zawsze najlepszy wśród przegranych, lub zajmujący któreś miejsce z kolei. Polacy się po prostu boją wyróżniać i wygrywać. Uważają się często za gorszych od zachodnich nacji. Polacy się też nie chwalą sukcesami, bo to jest siara i co ludzie powiedzą. Przecież to jest takie nic, są lepsi. Poza tym, co polskie to gorsze.

3.Polacy od małego uczeni są świętowania przegranych powstań xD To jest już w ogóle jakiś ewenement. Wielkie imperium jakim była I RP? Wygrane powstanie wielkopolskie? Wygrana wojna polsko-bolszewicka? Dobra, pogadajmy o powstaniu styczniowym, listopadowym i warszawskim, nie ma czasu na wyjaśnienia, gloria victis, a kiedy trzeba na śmierć idą po kolei XD

4.Polacy nie są ani trochę samodzielni i nie będą. Absolutnie do głów nie dociera, że da się dbać przede wszystkim o swoje interesy. Bo Polak tego nie potrafi. Polak jest altruistą i musi dbać o cudzy interes lub interes ogółu. Dlatego tutaj trzeba być zawsze pro coś. Polak prędzej pojedzie na 2 koniec świata na wojnę, bo tak WYPADA I TO DLA DOBRA ŚWIATA, aniżeli pomyśli o własnej dupie. Idealni niewolnicy.

5.W Polakach absolutnie nie rozwija się żadnych pasji. Idealny młody Polak to czwórkowo-piątkowy uczeń według podstawy programowej, który spędza grzecznie czas w domu, nie doświadcza, nie przeżywa , nigdy nie robi głupich rzeczy (a jak nie robi, to się nie uczy na błędach), jest po prostu NIJAKI. Co więcej, jeśli nie mieścisz się w przyjętych normach, to jesteś dziwakiem i jeszcze trzeba cię tępić xD Czy kiedykolwiek u nauczycieli zauważyliście, że zachęcali dzieci do rozwijania pasji lub starali się im pomagać? No w życiu. No dobra, a co jeśli jakiś dzieciak interesował się czymś niestandardowym? TO MA SOBIE DAĆ SPOKÓJ Z TYM XD

Znacie to? Trójkowy uczeń, który absolutnie wymiata w dwóch przedmiotach jest debilem, ale czwórkowy uczeń, który nie jest wybitny w niczym, jest wzorowym uczniem xD

Ten kraj jest od A do Z jedną wielką fabryką produkującą szarych ludzi, którzy mają trzymać się systemu i nic nie ruszać, bo tak działa i tak ma zostać xD

#przemyslenia #historia #edukacja #polakicebulaki #gownowpis #psychologia #polska #takaprawda #niebieskiepaski #rozowepaski #szkola #studbaza #bekazpodludzi #bekazlewactwa #polakibiedakicebulaki #sport
  • 22
  • Odpowiedz
  • 16
@BarBer1987: No jeśli cię przerasta przeczytanie tekstu, to źle się z twoją koncentracją dzieje. I nie dlatego, że to cię nie obchodzi, a dlatego, że gdyby był o połowę krótszy, to byś się tego podjął.
  • Odpowiedz
@Kopyto96 oj tak, szkola dusi pasje i indywidualizm w zarodku. odpowiedzi wedlug klucza albo pała, co autor mial na mysli tylko wedlug interpretacji w podreczniku albo pała, sprzeciwienie sie nauczycielowi- pała i gnebienie do konca edukacji w danej placowce.
Z tym znaniem swojego miejsca w szeregu to ma swoje wady i zalety- z jednej strony czasem trzeba przytemperowac awanturujacego sie pijanego chama ale z drugiej dziala to jak tresura na uzdolnione jednostki
fekalne_yeti - @Kopyto96 oj tak, szkola dusi pasje i indywidualizm w zarodku. odpowie...

źródło: temp_file5453728376057152992

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@fekalne_yeti: Racja

A ten cytat to już kombo. Nigdy nie rozumiem debili, co byli Bonapartystami xD Dla Napoleona Polacy to było tylko chętne do.walki wojsko i to takie, którego nieszkoda puścić na śmierć, a będą walczyć do końca.

A ci debile do dziś się zastanawiają, czy Napoleon jakby wygrał z Rosją, to by nam państwo stworzył, skoro wiadomo, że by tak nie zrobił xD
  • Odpowiedz
@Kopyto96 Z tym poczuciem, że jest się gorszym to prawda. Jak robiłem w niemczech to polacy siedzieli jak psy na skrzynkach i jedli śniadanie a niemcy normalnie przy stoliku. A jak poszedłem usiąść jak człowiek obok niemców to później polacy przez 2 dni przeżywali, że jak tak mogłem xD
  • Odpowiedz
Typowe wychowanie według pruskiej szkoły


@Kopyto96: Skąd ten powszechny stereotyp o jakiejś "pruskiej" szkole? W innych krajach wygląda to jakoś zupełnie inaczej? W USA dzieci na baczność recutują w szkole przed flagą, że są jej lojalne fladze i że naród przed jednym bogiem.
  • Odpowiedz
@swiadomy_anakolut: zasada modelu pruskiego nie sprowadza się tylko do wpajania chorego "patriotyzmu", chodzi o sprowadzanie każdego ucznia do identycznej jednostki, bezmyslne wykonywanie poleceń. To zaprzeczenie indywidualizmu, a akurat amerykańska szkoła pozwala uczniowi rozwijać swoje własne pasje i oferuje wiele możliwości wyboru.
  • Odpowiedz
To zaprzeczenie indywidualizmu, a akurat amerykańska szkoła pozwala uczniowi


@daunowix: Amerykański uczeń, choćby był nie wiem jakim indywidualistą, ma na rozkaz stanąć, położyć rękę na piersi i recytować, że jest lojalny fladze i narododowi przed jednym bogiem. Jeśli to nie jest wpajanie patriotyzmu i uczenie wykonywania poleceń, to nie wiem co nim jest.
  • Odpowiedz
@daunowix: No przeczytałem. Twierdzisz, że w Polsce panuje model "pruski", cokolwiek by to miało znaczyć, który tłamsi indywidualizm. Ja Ci mówię, że w USA uczeń w szkole ma na zawołanie stawać na baczność i recytować że jest posłuszny fladze, jeden naród przed bogiem. Wprowadzenie w polskiej, rzekomo tłamszącej indywidualizm szkole podobnej musztry jest nie do pomyślenia.
  • Odpowiedz
@swiadomy_anakolut: problem masz taki, że nie rozumiesz pojęcia o którym rozmawiamy, tylko wydaje ci się że rozumiesz. Pojęcie modelu pruskiego jest dokładnie zdefiniowane naukowo. Nie musisz powtarzać oczywistych rzeczy, bo nie mają one tu akurat nic do rzeczy. Nazwałem to o czym mówisz "chorym patriotyzmem" powyżej, więc się uspokój i nie sprowadzaj sprawy do jednego aspektu, bo to bardziej skomplikowane niż ci się wydaje widocznie.
W polskiej szkole jakie uczeń ma
  • Odpowiedz