Wpis z mikrobloga

dlaczego na tych grupach fejsbukowych wypisują, że studia to strata czasu albo że większość ludzi, która osiągnęła sukces nie ma studiów (xD). Przecież to jakiś cope, wypieranie rzeczywistości. Niemal każdy dobry programista z którym pracowałem, miał studia, niekoniecznie informatyka ale techniczne pokrewne. Zauważyłem również wzrost ogłoszeń, gdzie wymogiem są studia. Na grupach piszą wtedy, że takie firmy są gówniane i niewarte uwagi xD. Rozumiem, że jak ktoś aplikuje na lekarza, prawnika, księgowego to powinien omijać firmy, gdzie jednym z wymogów jest wykształcenie wyższe?

#studia #pracait #programista15k #programowanie
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niemal każdy dobry programista z którym pracowałem, miał studia, niekoniecznie informatyka ale techniczne pokrewne.


@muchatse: wypytujesz ludzi czy mają studia? ( ͡º ͜ʖ͡º) jakbyś mnie zapytał to bym ci nie był w stanie nic o edukacji współpracowników powiedzieć, oni o mojej pewnie też nie

studia się przydają z uwagi na znajomości, nie z uwagi na wiedzę (xD)
w tym wątku to chyba wszyscy w NASA
  • Odpowiedz
@muchatse: wypisują takie pierdoły, żeby kręcić panie z żabki i panów z magazynów na kurs za 15k cebulionow z gwarancją zatrudnienia albo mentoring po 2 latach pracy za jedyne 500zl/h. Sprzedawanie marzeń o górach złota dla debili przegrywających na rynku pracy. Ale co ja tam wiem, nawet nie kodze, prosty analityk jestem uczący się do obrony ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 1
wypytujesz ludzi czy mają studia? ( ͡º ͜ʖ͡º) jakbyś mnie zapytał to bym ci nie był w stanie nic o edukacji współpracowników powiedzieć, oni o mojej pewnie też nie


@patryk_ekiert: wystarczy wejść na linkedina, a czasami wychodzi
  • Odpowiedz
@muchatse: "zdradzę ci sekret, na studiach można podjąć pracę"
Typie, bez przesady, odlatujesz a generalnie się z tobą zgadzam, ale dobrych studiów dziennych nie pogodzisz z dobra praca na pełen etat. Nie każdy ma też dzianych starych żeby robić g---o staże za uścisk dłoni prezesa Comarchu xd
  • Odpowiedz
@Wraczek: skończenie studiów niewiele świadczy, ale nie skończenie ich o zatrzymanie się na średnim świadczy niestety bardzo dużo dla rekruterow
  • Odpowiedz
@muchatse: Skończone studia z IT są gwarancją, że ktoś miał jakąś motywację na dłuższy czas, spryt i trochę oleju w głowie.
Nie gwarantują żadnych umiejętności twardych które są aktualnie potrzebne, ale spokojnie podczas praktyk czy stażu można się douczyć na poziom juniora z danego języka/frameworka.

Skończyłem slabą uczelnię, nie miałem dobrych wyników (na początku powtarzałem rok), pracuje w zawodzie.
Kilkanaście albo i więcej osób odpadło i mam pewność, że nawet
  • Odpowiedz
i cyk, widac, ze amator :D

Chatę bez hipoteki postawiłem na naprawie projektów ludzi którym WYDAWAŁO się, że się znają na programowaniu. I to mi na razie starczy. Gdzie polskie Google, Amazon, Apple napisane przez tych twoich bohaterów po uczelniach?
Zamiast drogi do podboju świata IT stopień naukowy staje się tarczą przed konkurencją w rekrutacji do zachodniego korpo czy janusz-softu. To jest upadek branży IT w Polsce. Absolwenci będą się bić o
  • Odpowiedz
@bin-bash najgorsze są właśnie takie cwele co wyżej srają niż dupę mają

Jest różnica jak ktoś ignoruje naukę i pisze debilny kod bo jest debilem a pisze debilny kod bo czegoś nie wie, uczy się i pisze lepszy

Z doświadczenia z samoukami pracuje się najlepiej bo z zasady są to ludzie którzy k---a postawią świat do góry nogami żeby coś wypuścić
  • Odpowiedz
@tos-1_buratino:

Studiowałem na polskiej i to była strata czasu. Do IT potrzebujesz biurka, laptopa i neta a nie machiny biurokratycznej uczelni. Studiować to można matmę bo to jest prawdziwa nauka.


Strata czasu, ale skończyłeś te "niepotrzebne" studia?

Informatyka to nie jest dziedzina matematyki?
  • Odpowiedz
  • 4
@qwenti: no na studiach to też jest dodatkowa praca xD. Ty myślisz, że jak nie pójdziesz na studia to cię wezmą z pocałowaniem rączki i jesteś całe 5 lat lat do przodu?. Najpierw trzeba coś sobą reprezentować, a dzisiaj bez studiów ciężko wejść do IT, co tylko potwierdza, że plucia na studia to cope.

@masterdick: typie, brzmisz jak jakiś patus. Nie dziwię się, że nie było ci po
  • Odpowiedz
@muchatse: No to że nie warto robić studiów to jest takie same debilne gadanie jak alternatywna medycyna czy alternatywne prace np. w MLM zamiast wziąć się za uczciwe zajęcie. Ma to sens jak nie jesteś szaraczkiem tylko masz jakieś super talenty/możliwości a studia tylko cię ograniczają. W każdym innym wypadku to debilne gadanie. Tak mi gadał ojciec z chciwą macochą by przypadkiem nie musieć mi pomagać finansowo na studiach to
  • Odpowiedz