Wpis z mikrobloga

Witam Mirki, może ktoś pomóc z ustaleniem makro?
Ogólnie to: chłop, 178cm, 85kg, aktywność średnia (3-4 FBW treningi siłowe na tydzień, jazda rowerem do pracy w tygodniu (uzależnione od pogody) - ok 8km dziennie razem).

Od sierpnia zeszłego roku zrzuciłem 23kg (było 108kg). Od listopada, z przerwami, zacząłem treningi siłowe, efekty są zadowalające - ale nadal mam dużo fatu na brzuchu, no sylwetka skinny fat, ale bardziej nadal fat XD

Celem jest zejście do 75-78kg, ale utrzymanie przy tym masy mięśniowej.

Proszę o jakieś porady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pierwszyraz #pierwszywpis
quezygnu6 - Witam Mirki, może ktoś pomóc z ustaleniem makro? 
Ogólnie to: chłop, 178c...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@quezygnu6: Akurat zaczynałem redukcję w lutym z wagi 85 ;) przy treningu siłowym 4 razy w tygodniu. Według dexy (listopad vs. maj) zeszło 10 kg czystego sadła i żadnych mięśni.

Minimum 170 g białka jadłem, ale zazwyczaj więcej, koło 180-190, czasem lekko powyżej 200 g.
Tłuszcze minimum 56 g
Węgle do limitu kalorii
Błonnik min 25 g, ale też często więcej.
  • Odpowiedz
@quezygnu6: Redukuj dalej, tu nie ma co za bardzo filozofować. Utrzymuj białko, tyle co masz wpisane styknie, konsekwentnie trenuj i tyle. Ewentualnie zrób sobie jakąś przerwę na zerze kalorycznym, bo ciągniesz to już długo. No ale też nie ma co się oszukiwać, przy 178/85, jak trenujesz tylko pół roku, to jest raczej jeszcze kawał drogi od spoko wyglądającego brzucha i zejście w zakresy normalnego bmi tego nie zmieni (tzn. żeby
  • Odpowiedz
  • 0
@Mirkosoft dziękuję za komentarz ;)
Robiłeś same treningi siłowe? Czy aeroby też? Progresowałeś w tym czasie z obciążeniem czy raczej stałe obciążenie, żeby tylko mięśnie nie spadły??
  • Odpowiedz
  • 0
@edenmar dzięki za komentarz, właśnie chodzi o to, że wydaje mi się że jakiś tam zarys mięśni mogę odsłonić jak jeszcze się dotnę… brzuch był ćwiczony co drugi trening ;)
  • Odpowiedz
@quezygnu6: Dużo chodzę (min 12 tys. kroków dziennie, często więcej), jakiegoś konkretnego cardio nie robiłem. Starałem się progresować cały czas, na początku nawet dobrze szło, pod koniec na niektórych ćwiczeniach było bardzo trudno progresować, na 1 czy 2 leciutki regres, ale już po 2 tygodniach jest progres względem tego co było najwięcej.
  • Odpowiedz
@quezygnu6 imo znaczenie ma przede wszystkim indywidualne zapotrzebowanie, cel i aspekt praktyczny diety. Jeśli byśmy mieli się sztywno trzymać proporcji, to wychodziłoby na to, że każdy 100 kg chłop ma identyczne zapotrzebowanie kaloryczne a tak nie jest.
  • Odpowiedz