Wpis z mikrobloga

Ej kojarzycie te mobilne kawiarnie na rowerach? Właśnie sobie zdałem sprawę że kawa w tym przybytku kosztuje 12 zł. Kumacie? 12 zł za kawę z budy na rowerze ? Tyle samo co w eleganckiej kawiarni w której obsłuży nas kelnerka, odbierze zamówienie, przyniesie kawe, rozliczy przy stoliku. Foodtrucki z burgerami za 50 i kawa z roweru za 12. Jak byłem w Neapolu to w każdej lepszej kawiarni espresso było za 90 centów a w Polsce? W Polsce jak w lesie.

#jedzenie #jedzenie71 #kawa
Kwas747 - Ej kojarzycie te mobilne kawiarnie na rowerach? Właśnie sobie zdałem sprawę...

źródło: temp_file967574224938461863

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@bonus: Człowieku w Mediolanie w Marchesi 1824 w środku galerii Vitorio Emanuele z widokiem na środek tej galerii XD płaciłem w lutym za espresso chyba 1,3eur. Już bardziej w centrum snobistycznego i pełnego przepychu miejsca nie da się być (bardziej to już chyba na ołtarzu Duomo). Za croissanta chyba z 2eur zapłaciłem xd Ochroniarz tam ludzi wpuszcza z kolejki. Wchodzisz pewnie do jakichś knajp we Włoszech gdzie wszystko po angielsku i
  • Odpowiedz
@victordeleco2: Dymal cie ojciec chyba xD W cywilizowanym kraju jakim jest Polska jak place 20zl to czuje sie jakbym mial cos za pol darmo, ale biedacy tego nie zrozumia
  • Odpowiedz
@masacrada

@Kwas747:

>Jak byłem w Neapolu to w każdej lepszej kawiarni espresso było za 90 centów a w Polsce? W Polsce jak w lesie.


ehhh... here we go again.

inna kultura picia kawy. włoch we włoszech siorbie espresso, zagryza ciastkiem w 3 minuty, może spali peta i hajda. do tego robi to codziennie po trzy razy. dlatego ta przyjemność kosztuje 90 centów.

a my polacy jak pójdziemy do kawiarni to pewnie
  • Odpowiedz
@murison: nie wiem jak dla mnie 99% resturacji i lokali robi lure, dopiero jakies speciality lokale gdzie place magiczne 12zl za espresso robia dobra kawe. Moge to ocenic bo sam mam setup za 6k mlynek i kolbe, do tego kupije kawy specilaity wiec mam wyrobiony jakis smak. Tylko, ze moja kawa zrobiona w domu kosztuje mnie 1-2zl xD
  • Odpowiedz
@bonus: znaczy jak coś to ja nie jestem kawoszem czy coś. W kolchozie pije kołchozowa z kolchozniczego korpo ekspresu, a w domu jacobs zielona z kawiarki. Ale jak nie ma kawiarki to par zona też git - aby tylko mułu z dna nie zaciągnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale no od tego ziomeczka z parku ode mnie no to ni #!$%@? - rozwodnione to jakieś albo gościu
  • Odpowiedz
tam gdzie dają dobrą kawę, nie przynosi jej kelnerka i zazwyczaj siedzenia są niewygodne


@kudlatykocur: no patrz. Byłem niedawno w takim właśnie miejscu i dostałem zwyczajną lurę. Lokal ładny, opisy kaw jeszcze ładniejsze, ale obsługa z niższej półki i niewygodne siedzenia jednak nie pomogły.
  • Odpowiedz
Nie ma to znaczenia ile ulgi ma, bo 2,5 roku to jest nic in total a nikt nie będzie czekał 3 ponad lat aż mu się "zresetuje".


@loczyn:

Mały ZUS Plus to niższe, proporcjonalne do dochodu, składki na ubezpieczenia społeczne dla najmniejszych przedsiębiorców. Z rozwiązania mogą korzystać osoby, których przychód w ubiegłym roku zamknął się w kwocie 120 tys. złotych

nie trzeba czekać, wystarczy mieć niskie dochody

Druga rzecz spółka to
  • Odpowiedz
@Kwas747 Wybieram się w tym roku do Włoch i już teraz tłumaczę załamanemu niebieskiemu (bo sama wycieczka dość droga), że sobie odbijemy na żarciu. Nie wierzy. To się przekona ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz