Wpis z mikrobloga

Ej kojarzycie te mobilne kawiarnie na rowerach? Właśnie sobie zdałem sprawę że kawa w tym przybytku kosztuje 12 zł. Kumacie? 12 zł za kawę z budy na rowerze ? Tyle samo co w eleganckiej kawiarni w której obsłuży nas kelnerka, odbierze zamówienie, przyniesie kawe, rozliczy przy stoliku. Foodtrucki z burgerami za 50 i kawa z roweru za 12. Jak byłem w Neapolu to w każdej lepszej kawiarni espresso było za 90 centów a w Polsce? W Polsce jak w lesie.

#jedzenie #jedzenie71 #kawa
Kwas747 - Ej kojarzycie te mobilne kawiarnie na rowerach? Właśnie sobie zdałem sprawę...

źródło: temp_file967574224938461863

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
Takie minimalne koszty skarbowe JDG to obecnie 2500zl.

ponad 200 kaw żeby zarobić na sam ZUS

@kiszczak: @loczyn: nie jest prawdą

na początku ulga na start, potem dwa lata mały zus, jak będzie mieć tę budę 2 lata to potem mały zus plus (no bo ile może zarobić takie stoisko?) - więc koszta są minimalne

a poza tym to kto mówi że to musi być jdg, każdy głupi potrafi otworzyć
  • Odpowiedz
Ale bredzisz, zbyt często jestem w Mediolanie żeby puszczać mimo uszu takie farmazony. 1,20-1,30 to absolutny max za espresso w normalnej kawiarni blisko Duomo. Im dalej, tym taniej


@Rizzo: to numbeo wali w uja chyba w takim razie.
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: słowo honoru, że nigdzie nie widziałem czy to w Rzymie, czy w Mediolanie espresso za 1,50 nie mówiąc o czymś droższym. Nie wiem tylko jak jest w restauracjach z gwiazdkami michelin ;)
  • Odpowiedz
Mi nie przeszkadza że kawa kosztuje 12zł, bo ostatnio np mogłem ją sobie wypić w miejscu gdzie poza tą kawą nic nie było, nad jeziorem na zadupiu. Za to przeszkadza mi to że za 12 zł dostałem kawę tak gównianą, że powinienem dostać kasę za to że ją w ogóle wypiłem.
  • Odpowiedz
@kiszczak nie wiem, ale w Olsztynie na plaży miejskiej poza sezonem (zimą, jak pizga od wody) typ sprzedaje z takiego wózka herbatę i kawę, gorącą czekoladę, właśnie w cenie 13-18zł i kolejka mu się nigdy nie kończy.
  • Odpowiedz
yle samo co w eleganckiej kawiarni w której obsłuży nas kelnerka, odbierze zamówienie, przyniesie kawe, rozliczy przy stoliku.


@Kwas747: XD

Kolega chyba dawno w kawiarni nie był. Za 12 zł to nie wiem nawet czy jest jakaś najtańsza kawa w Starbucksie, który jest kawową sieciówką. Kawa w kawiarni gdzie wypalają sami ziarno to koszt min. 20 zł
  • Odpowiedz
@JuneJohn Byłem w Rzymie miesiąc temu i zapłaciłem za kubek czarnej kawy 6 euro, podobnie w kilku miejscach widziałem puszkę fanty za 6 euro xD #!$%@?ło ich tam z cenami
  • Odpowiedz