Wpis z mikrobloga

@Veela Ja mam 3 obok siebie po prostu na szerokim biurku, siedzę przed dwoma i tego trzeciego który jest najdalej praktycznie nie używam.
  • Odpowiedz
Stare zdjęcie z czasu remontu ale mniej więcej to u mnie tak wygląda. Duże biurko narożne z dodatkową przedłużka i trzy monitory, kiedyś jeszcze dokładałem czwarty do podglądu live taki mniejszy po skosie pomiędzy klawiaturą a środkowym monitorem.
TomSz - Stare zdjęcie z czasu remontu ale mniej więcej to u mnie tak wygląda. Duże bi...

źródło: IMG_4624

Pobierz
  • Odpowiedz
@Veela: dawno dawno temu zaczynałem od 3x24'' 16:9, potem zamiast środkowego wleciał 29'' 21:9 i powoli dotarło do mnie, że jestem w stanie skupić się max na 2 ekranach - na którymś skrajnym albo widniała tapeta albo rzeczy, na które spojrzałem raz i zapomniałem, że są otwarte. Ostatecznie pracuję na 29'' 21:9 + 16'' ekran lapka, co by pocztę/komunikatory mieć oddzielone. Teraz poluję na coś 32:9 lub 21:9 w większym rozmiarze,
  • Odpowiedz
@testuser: to zależy co się robi, jak robię strony to na jednym konsola, na drugim kod, na trzecim strona, na czwartym może być menadżer plików, edytor graficzny czy mockup. Przełączanie się między oknami jest męczące
  • Odpowiedz
@TomSz: a myślisz, że przy testowaniu nie miałem tego wszystkiego otwartego? Z 21:9 spokojnie da się ekran dzielić na 2 okna, w wygodnych proporcjach - kwestia wyuczenia skrótu na klawiaturze (ewentualnie użycia dedykowanych tooli). Po wtóre - na ilu oknach jednocześnie jestem się w stanie skupić? Ano na, słownie, jednym...
Przy zakrzywionym 32:9 to już masz w zasadzie miejsca na 3 okienka i wszystko względnie na wprost, bez ramek i pasowania
  • Odpowiedz