Wpis z mikrobloga

Wierzycie w jakieś prorocze sny, intuicje i nie wiem, niezbadane obszary mózgu? Ja mam bardzo często takie sny, które potem się sprawdzają.

Kiedy umierał mi ktoś bliski, obudziłem się tego dnia o 5 rano i mi się przyśnił. Potem po 10 dostałem telefon, że ta osoba odeszłą włąśnie o 5. Kiedy rozstawałem się z dziewczyną po 6 latach, dzień wcześniej śniło mi się rozstanie. Co ciekawe - następnej nocy śniło mi się, że jestem z koleżanką z byłej pracy (nie widziałem jej twarzy, ale jakoś w śnie wiedziałem skąd się znamy) i się miziamy i nie rozumiem dlaczego. Minął ponad miesiąc i zupełnie przypadkiem zacząłem się spotykać z koleżanką z byłej roboty i faktycznie doszło do zbliżenia.

Mam też tak, że w pewnych miejscach odczuwam jakieś silne emocje, mieszankę nostalgii-radości i smutku i nie mam pojęcia czemu.

Przykładów mam całkiem sporo, to tylko kilka najświeższych. Do tego dochodzi jakaś taka intuicja. Czasem czuję, że coś złego się wydarzy (na co nie mam wpływu) i chodzę nerwowy przez 2-3 dni zupełnie bez powodu, aż coś faktycznie yebnie.

#psychologia #paranormalne #przemyslenia #gownowpis #sen #sny #mozg #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 23
  • Odpowiedz
@Kopyto96: sny sa wypaczona wizja wyobrażeń i myśli, marzen i obaw... odkryles ameryke?

A intucja jest tym obszarem mózgu do którego wrzucasz rzeczy, które nie potwierdzaja twoich przekonan i zapowiadają jakieś nie pasujące wydarzenie ale je podświadomie pomikasz.

Wraca jako intuicja, gdybys świadomej analizował to mialbys caly ciąg pod reka
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: Może tak, a może nie. Tak naprawdę to nie jest do końca zbadany obszar. Ludziom potrafią przyśnić się różne rzeczy, które mają potem przełożenie na życie, a nie mieli na tio wpływu i nawet o czymś nie myśleli.
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: To jest temat na luźną rozkminę i wymianę przemyśleń, a ty wbijasz jak zawsze w moim poście i musisz mi prawić swoją prawdę oświeconą xD Trochę tak jakbym założył wątek o czekoladzie i jej smaku, a ty byś mi wjechał z tablica mendelejewa i pisał która co zawiera i co na to wpływa. Widać, że programista jesteś, bo myślisz jak robot i ubogi emocjonalnie jesteś
  • Odpowiedz
@Kopyto96: sluchaj - po to mam konto żeby sie wymadrzac. Mówisz że nie ma na to badań, a ja mówię, ze jest na to masa badan.

Nie zawsze mam rację, czasem rozmijam sie z prawdą i cieszę się, że czasem przyjdzie ktoś i mnie i mi coś wyjasni, bo to mnie rozwija.
wykop ogólnie jest miejscem wymiany wiedzy i ludzie chcą się czegoś dowiedzieć ciekawego.

Sam sie codziennie dowiaduje wielu
  • Odpowiedz
w twoim mniemaniu jest tak, że twoj punkt widzenia = "prawda"


i kto jest narcyzem?


@Kopyto96: po pierwsze to co napisałem to nie jest mój punkt widzenia, bo ja tych badań nie prowadziłem, ani nie ja je opisałem. Jest to pewien konsensus naukowy, a moja teza w tej
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: najwyższy czas zacząć, może wtedy poprawi ci się skuteczność dopasowania swojego contentu do wątku i nie będą cię tak notorycznie wrzucać na czarno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 4
@programista15cm: Nie musisz mnie lubić, wystarczy że mi nie ubliżasz takimi debilnymi tekstami jak powyżej oraz zachowujesz odrobinę przyzwoitości i nie uderzasz do mojego życia prywatnego, które nie jest tematem tej dyskusji. Ale może odrobina honoru to już relikt przeszłości w tych czasach.
  • Odpowiedz