Wpis z mikrobloga

Wierzycie w jakieś prorocze sny, intuicje i nie wiem, niezbadane obszary mózgu? Ja mam bardzo często takie sny, które potem się sprawdzają.

Kiedy umierał mi ktoś bliski, obudziłem się tego dnia o 5 rano i mi się przyśnił. Potem po 10 dostałem telefon, że ta osoba odeszłą włąśnie o 5. Kiedy rozstawałem się z dziewczyną po 6 latach, dzień wcześniej śniło mi się rozstanie. Co ciekawe - następnej nocy śniło mi się, że jestem z koleżanką z byłej pracy (nie widziałem jej twarzy, ale jakoś w śnie wiedziałem skąd się znamy) i się miziamy i nie rozumiem dlaczego. Minął ponad miesiąc i zupełnie przypadkiem zacząłem się spotykać z koleżanką z byłej roboty i faktycznie doszło do zbliżenia.

Mam też tak, że w pewnych miejscach odczuwam jakieś silne emocje, mieszankę nostalgii-radości i smutku i nie mam pojęcia czemu.

Przykładów mam całkiem sporo, to tylko kilka najświeższych. Do tego dochodzi jakaś taka intuicja. Czasem czuję, że coś złego się wydarzy (na co nie mam wpływu) i chodzę nerwowy przez 2-3 dni zupełnie bez powodu, aż coś faktycznie yebnie.

#psychologia #paranormalne #przemyslenia #gownowpis #sen #sny #mozg #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 23
  • Odpowiedz
@Kopyto96: budziłeś się o 4, 5, 6, 7 sto pięćdziesiąt razy, wcześniej i później
to że akurat ktoś tam umarł o 5 a ty to skojarzyłeś ze swoim obudzeniem to lol

wstecznie dobrałeś sobie niby ten wyjątkowy przypadek kiedy się obudziłeś
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Powiem Ci, że codziennie 8mld ludzi budzi się i gwarantuję Ci, że dokładnie taka sama historia wydarza się codziennie gdzieś na świecie. Hipoteza proroczych snów jest niemożliwa do zbadania, plus sugerujesz jakiś link świata materialnego z wymyślonym duchowym, gdzie to jest z góry niemożliwe do zbadania, więc nie warte myślenia nad tym, coś jak hipoteza symulacji i tym podobne. Z mojej strony, zawsze jak słyszę o tym temacie, jestem
  • Odpowiedz
@programista15cm Nauka w aspekcie mózgu to akurat mało wie. Mózg to najważniejszy organ, a najsłabiej przebadany, wiemy, że coś jest, coś się dzieje, ale nie wiemy dlaczego. Być może nawet więcej od mózgu zależy niż nam się wydaje, ale tego nie wiemy.
  • Odpowiedz