Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu podjąłem decyzję o całkowitym zaprzestaniu picia alkoholu. O ile na sam widok piwa i wódy robi mi się obecnie niedobrze, to czuję się tak, jakbym pozostawił sobie mentalnie małą furteczkę w postaci jednego z gatunków wina, które ma dla mnie wartość sentymentalną (miłe wspomnienia, wyjazdy, etc.).

Muszę mieć w pamięci, że każdy alkohol to trucizna, tylko w niektórych przypadkach ładniej opakowana niż w pozostałych.

#alkoholizm
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
Woda to pierwiastek zycia prawda? Bez wody ne ma zycia. No ale...


@gorzki99: nie rozumiem porównania. O ile wlewanie w siebie wody jest niezbędne, to wlewanie etanolu...
  • Odpowiedz
@meltdown: Chodzi o to ze juz dawno temu madra glowa powiedziala to co zacytowalem. W skrocie chodzi o dawke.

Chcialem Ci napisac jednym zdaniem ale jakbys sie zastosowal to mialbym sprawe w sadzie - wiec opisze sytuacje:

W USA na jakims pikniku radiowym wpadli na "wspanialy" pomysl. Konkurs. Kto wypije wiecej wody wygrywa plejaka. I jakas babka se postanowila ze wygra dla dzieciaka plejaka. Na antene dzwonila pielegniarka z ostrzezeniem ze
  • Odpowiedz
  • 1
@gorzki99: nie chcę teraz rzucać badaniami, że każda dawka alkoholu jest szkodliwa - mam świadomość, że pije większość i niektórzy dożywają setki (była nawet taka Brytyjka, co dożyła 112 lat i jako receptę na długowieczność podawała szklankę whisky dziennie).

Dla osoby z moją historią i konstrukcją jednak nie ma czegoś takiego, jak picie kontrolowane, picie w małych ilościach.
  • Odpowiedz
nie chcę teraz rzucać badaniami, że każda dawka alkoholu jest szkodliwa


@meltdown: Mysle ze i lekarze i francuzi moga sie z Toba niezgodzic (chodzi o wino :P)

Za duzo alko jak i za duzo wody i robisz logouta z tego swiata.
  • Odpowiedz
@gorzki99 Ale #!$%@?. Milion razy mówione było i cytowanie słynnych badań- każda dawka alko szkodzi. Twoje porównanie jest z dupy. To jak byś porównywał dym papierosowy do powietrza. Od bucha z papierosa nie umrzesz ale szkodliwy jest. Zdrowy alko w małych dawkach to mit i tyle.
  • Odpowiedz
@gorzki99: chłopie nie masz pojęcia o czym mówisz () każda ilość alkoholu jest szkodliwa co jest udowodnione. A ci twoi miłośnicy wina z Francji są europejskim liderem w raku wątroby.
  • Odpowiedz
@meltdown: Gość ma rację, to samo tyczy się szlugów. Z papierosami się zgodzę ale z alkoholem nie do końca. Każda dawka alkoholu szkodzi i tego trzeba się trzymać.
  • Odpowiedz
co za bzdury xD

@slapdash:
"Paracelsus badał wiele substancji chemicznych pod kątem wykorzystania ich jako leki. Badał też ich właściwości trujące, można go więc uznawać także za ojca toksykologii. Jest autorem słynnej wypowiedzi: Cóż jest trucizną? Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja jest trucizną (łac. Omnia sunt venena, nihil est sine veneno. Sola dosis facit venenum). Dzięki temu stwierdzeniu jest uważany za ojca
  • Odpowiedz