Wpis z mikrobloga

Nie ma zgody na skandalicznie wysokie ceny w restauracjach. Jedzenie prawem nie towarem. Konieczne są działania przeciwko drużynie gastronomicznej. Czemu rząd nic nie robi?

Co można zrobić:
1. Bon gastronomiczny 800+ dla każdego Polaka
2. Darmowe dokładki wymagane prawnie
3. Cena maksymalna za danie
4. Sprowadzenie Azjatkow do taniego gotowania. Rezygnacja z płacy minimalnej w gastronomii
5. Służba gastronomiczna dla wszystkich kobiet 18lat (na wzór wojska dla mężczyzn)

#gotujzwykopem #jedzenie #polska #finanse
  • 43
  • Odpowiedz
tak jak biedronka jest alternatywą dla knajpy, tak samo małe mieszkanie na wynajem w średniej lokalizacji a nie własność jest alternatywą dla dużego własnościowegego apartamentu w centrum


@Janusz_Wielki_Koronny: mam nadzieję że starasz się o startowanie w akrobatyce olimpijskiej z takimi fikołami
  • Odpowiedz
@jarzynka A kto ci baranie przywiezie żarcie, skasuje zakupy, naprawi rurę, wywiezie śmieci jak każdy słabiej zarabiający z Warszawy wyjedzie do Mielca suwałek i Kalisza? Xd

Już nie mówiąc jakie to są bzdury - w takich miastach nie ma pracy i tak albo jest słabo płatna a mieszkania nawet nie uwzględniając już tej różnicy zarobków są tylko ciut mniej absurdalne niż w dużych miastach.
  • Odpowiedz
Dziedziczy się tylko po rodzicach i bezdzietnym rodzeństwie.


@PfefferWerfer Dziedziczą też rodzice po swoich rodzicach więc jeśli nie ma się zbyt wiele rodzeństwa jest szansa, że coś ci skapnie szybciej. Oczywiście świadom jestem, że część ludzi odziedziczy domy na wsiach, albo nie odziedziczy nic.

Urodziłeś się na wsi to możesz na studia/do pracy dojeżdżać, możesz też mieszkanie/pokój wynająć i wtedy też idzie jakoś przeżyć. Inną, dla mnie oczywistą, a dla niektórych niewyobrażalną
  • Odpowiedz
Dziedziczą też rodzice po swoich rodzicach więc jeśli nie ma się zbyt wiele rodzeństwa jest szansa, że coś ci skapnie szybciej. Oczywiście świadom jestem, że część ludzi odziedziczy domy na wsiach, albo nie odziedziczy nic.


@Viking-: Moi starzy odziedziczyli i nic mi nie przekazali, bo to ich majątek i sami sobie z niego korzystają. Co teraz?

Urodziłeś się na wsi to możesz na studia/do pracy dojeżdżać


@Viking-: Niewykonalne - dojeżdżaj
  • Odpowiedz
@jarzynka: jak to rząd nic nie robi ?

PRZECIEŻ MASZ DOTACJE NA BARY MLECZNE ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wrocław - stare miasto 150m od rynku BAR MIŚ - ZUPA 2,50zł :))
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer Przeciętny programista nie potrzebuje szkoły tylko ambicji i samozaparcia. Na doktoracie moja ex jakieś 10 lat temu szarpała 4,5k choć ona miała akurat mieszkanie po babci zapisane w testamencie jeszcze za jej życia. Dojazd 80-100 km dziennie jest też realny. Nikt nie mówił, że życie to łatwa i zawsze przyjemna sprawa. Zwyczajnie w czasach internetu, influencerów i postępującej lewackiej (nie mylić z lewicową) propagandy ludziom się ubzdurało, że każdy musi mieć
  • Odpowiedz
Przeciętny programista nie potrzebuje szkoły tylko ambicji i samozaparcia.


@Viking-: Tak było mniej więcej do czasu covidu, teraz w czasach pracy zdalnej, famy dotyczącej wysokich zachodnich pensji w IT i powstania boomu AI (no i kryzysu w bankowości światowej co powoduje duże redukcje) powoduje zalew juniorów chcących za wszelką cenę wejść do branży. To co było realne 5 lat temu dzisiaj staje się niemożliwe.

Na doktoracie moja ex jakieś 10 lat
  • Odpowiedz
@Shitze:

barak albo noclegownie


A więc na tyle twoim zdaniem stać pracującego młodego człowieka z niższych sfer? Na tylko tyle co oszczane żule mają jako zabezpieczenie przed najgorszym upadkiem w kryzysie bezdomności?
  • Odpowiedz
Ursus ma pociąg, który ma mniej stacji niż metro, więc jedzie szybciej. Bardziej by Wilanów pasował.


@furcio: Wilanów z nieznanych mi powodów jest uznawany za prestiżowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale myślę że nie ma kontrowersji gdy nazywamy słabą dzielnicą Białołękę
  • Odpowiedz