Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 428
@Ravau23: coś czuję że w następnych wyborach znowu wygra PiS, dopiero początek rządów i już nie ma na nic pieniędzy, chyba że trzeba dosypać deweloperom tak z 20 miliarderów, to wtedy środki się znajdują ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@fhgd: zawsze mnie zaskauje że ludzie walczą o jakieś zniesienie podatku belki zamiast po prostu odpodatkowanie zwykłej pracy na uop która jest fundamentem i podstawą gospodarki i która w tej chwili jest tak niebotycznie opodatkowana że to jakieś nieporozumienie. Ja właściwie uważam że podatek belki powinien być podniesiony kosztem obniżenia normalnego opodatkowania.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 3
@zeszyt-w-kratke: ja o nic nie walczę, wystarczy że rząd wywiąże się ze swoich obietnic ¯\(ツ)/¯
a nawet nie wymagam wiele, wystarczy kwota wolna od podatku 10-20k (obiecywali 100k)
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke:

zawsze mnie zaskauje że ludzie walczą o jakieś zniesienie podatku belki zamiast po prostu odpodatkowanie zwykłej pracy na uop która jest fundamentem i podstawą gospodarki i która w tej chwili jest tak niebotycznie opodatkowana że to jakieś nieporozumienie. Ja właściwie uważam że podatek belki powinien być podniesiony kosztem obniżenia normalnego opodatkowania.


To prawda, dość podobnie uważam. To jest jakaś patologia w tym systemie, że przedsiębiorca zarabiający grube hajsy albo programista
  • Odpowiedz
  • 0
@fhgd tylko 19% podatku, śmiechu warte, i jeszcze chłop jojczy. Dochód z obrotem kapitału ma nie mieć podatku, a dochód z pracy tak, przecież to absurd.
  • Odpowiedz
nawet nie wymagam wiele


@fhgd: sorry, ale większość osób z mirko twierdziło, że nie oczekują od nowej władzy absolutnie nic, więc jeśli oczekujesz spełnienia jakiejkolwiek obietnicy, to już na starcie masz wygórowane oczekiwania. Jednocześnie, jeśli faktycznie wierzyłeś w jakiekolwiek obietnice pt. (realnie) niższe podatki, paliwo itp. to raczej nie zbyt dobrze świadczy o twojej wiedzy ekonomicznej.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
tylko 19% podatku, śmiechu warte, i jeszcze chłop jojczy


@Theos: tylko że przez ostatnie lata środki były oprocentowane poniżej inflacji, a tu jeszcze trzeba oddać 19%

Dochód z obrotem kapitału ma nie mieć podatku, a dochód z pracy tak, przecież to absurd.


@Theos: tego nie powiedziałem, tylko zwracam w tym wpisie uwagę na to że ktoś nie realizuje swojej obietnicy od 2008 ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@fhgd: Śmiech na sali, złodziejski podatek tfu belki to jak plucie w twarz inwestorom. Ja tam się nie łudziłem nawet, że Tusk zrealizuje obietnice. No ale najważniejsze, że kawalerki po milion i ubogacenie kulturowe będzie!
  • Odpowiedz