Wpis z mikrobloga

Wpadam do ojca, i niemal w progu widzę: Wiertarka BES 1-1 / Дрель БЭС-1-1
W pełni sprawna i kompletna perełka radzieckiej myśli technicznej. Jak można przeczytać na jednej z ruskich stron:

Dla miłośników i koneserów wysokiej jakości rzeczy z ZSRR. :P

Poza niezwykle bogatym wyposażeniem: m.in. uchwyt montażowy do blatu co czyniło ją frezarką dla ubogich (przepraszam jeśli pojechałem bo bandzie) wyróżnia się nietuzinkowym dizajnem ;) No i taka skrzynka się nie połamie jak walizeczka z recyklingu ;)
foto poglądowe 1
foto poglądowe 2

Ojciec zawsze pilnował żebym odkładał ją czystą i kompletną.
Jak pomyślę o moim chińskim plastikowym gównie (Toya 790011), który co najwyżej miał starcie ze ścianą nośną z piachu i gazet i się ledwo kupy trzyma. To dobrze, że jej ojciec nie widział, bo by pomyślał, że ją poskładałem ze starych zabawek.

Żeby było śmieszniej jego ponad 50 letnie wiertła, to klasa sama w sobie w porównaniu z moim eleganckim zestawem #bosch x33. Po pierwszej próbie skorzystania z nich (dwie sztuki do metalu). Przez ponad 3 tygodnie znajdowałem drobinki nie przekraczające jednego centymetra. Oczywiście mogłem coś spiertolić jako amator, ale czemu z jego wiertłami zaplanowane wiercenie poszło gładko.
Dobrze, że psa wygoniłem z pokoju i mam nawyk ubierania okularów ochronnych kiedy sięgam po wiertarkę.

#nostalgia #prl #narzedzia #majsterkowanie #gownowpis
Richtig_Piwosz - Wpadam do ojca, i niemal w progu widzę: Wiertarka BES 1-1 / Дрель БЭ...

źródło: Wiertarka BES 1-1 (1)

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Richtig_Piwosz: kupujesz g---o i dziwisz się, że jest gówniane, kup przyzwoity sprzęt a potem zacznij fapac do socjalistycznego sprzętu o ile będziesz miał nadal ochotę. Śmieszą mnie takie porównania.
  • Odpowiedz
@turok2016: Jaką wiertarko-wkretarkę poleciłbyś przeciętnemu zjadaczowi chleba co raz na 15 lat musi zrobić remont? W pracy mamy Hikoki, a w innej miałem Hilti. Te drugie były lepsze. Słyszałem też o podejściu takim, żeby kupić cokolwiek z Castoramy, zajechać na remoncie i gwarancyjnie oddac/wymienić na nowe
  • Odpowiedz