Wpis z mikrobloga

152 602 + 136 + 6 = 152 743

Jedni dopiero zaczynają majówkę, a ja właśnie wróciłem. I BARDZO DOBRZE, bo jak wracałem to, parafrazując Adasia Miałczyńskiego, patrzyłem się tylko jak te #!$%@? stoją w tych korkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trasa wpadła solidna. Ze Szczawnicy Przełomem Dunajca do Czerwonego Klasztoru i Trzech Koron. Później Nidzica, Łapsze Wyżne i wspinaczka na cudny taras widokowy na Tatry. Następnie Bukowina Tatrzańska, Białka, wspinaczka na segment Knurów i zjazd z niego. Następnie znowu Nidzica i dokończenie pętli Velo Czorsztyn z finałem w Krościenku w Karczmie Dunajec, gdzie kiedyś podawali świetne obiady, a tym razem było drogo i nieprzyjemnie.
Dlaczego nieprzyjemnie? Problemem było wprowadzenie roweru do środka i ustawienie go w kącie mimo prawie całkowicie pustej karczmy. Żeby była jasność - do restauracji bym roweru nie wprowadził, ale Karczma Dunajec to takie miejsce gdzie wpadało się z gór, brudnym i ubłoconym z plecakiem, który mieścił pół dobytku i nigdy nie było problemu, a teraz suchutki rower był niemile widziany. Niestety nie było stojaków rowerowych i na początku zaproponowano mi żebym go sobie przypiął do płotu przy drodze :P Ale udało mi się uprosić obsługę i rower wszedł ze mną.
Miejsce to kojarzyłem z wybitnie dobrego jedzenia, za które trzeba było zapłacić trochę więcej, ale wiadomo było po co się idzie, a teraz? Oj dudki muszą się zgadzać. Tylko dudki.
Wizyta w karczmie nie popsuła mi tej wycieczki, bo Pieniny kocham i już planuję kolejne trasy rowerowe w tym miejscu ( ͡º ͜ʖ͡º)

#rowerowyrownik #gravel
Elessar - 152 602 + 136 + 6 = 152 743

Jedni dopiero zaczynają majówkę, a ja właśnie ...

źródło: Pieninsko_tatrzanski_kolaz

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Łapsze Wyżne i wspinaczka na cudny taras widokowy na Tatry


@Elessar: Jak ja Ci zazdroszczę tej trasy - jest fantastyczna! Robiłam ją w sierpniu, ale już wiem, że w wakacje znowu tam wracam. Świetne zdjęcia, wrzucaj częściej! (ʘʘ)

  • Odpowiedz