Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirableki,
(dla nielubiacych czytac, prosze przynajmniej o plusa!)

Ja wiem, ze tutaj sie za rozowymi mocno nie stoi, ale tutaj chodzi o naprawde twarda babke

Pani Irena Nadolna-Szatyłowska jest pierwszą kobietą sędzią żużlowym na świecie.
Ma aktualnie 92 lata i ubiega sie o utworzenie nowej kategorii Guinessa. Posiada pierwsze akceptacje, a teraz przechodzi przez koszta procesowe, ktore do tego momentu uczciwie - chodz powoli - starala sie sama oplacic.

Powstala zrzutka, zeby pomoc jej w kosztach i dodatkowo stworzyc upamietniajacy mural.
9k do zebrania, zostalo 7k

https://zrzutka.pl/6pf7ha?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0ss6faETlkYyzITf5fggS9VhaMN6JUokxbXuXNU2fNAM_-k-3GyIxJWA0_aem_AdMmFyo3HJFUXrI5qyqgFiPLMQC3hrLh6VqwVVcx4zLaR6v4cw35nbkUdGDanZi9zHXmrreBhSueMro-IQJ32Nj5#

Lecimy z tym?
#wykopefekt #sport #zuzel #historia
Mvchyc - Mireczki i Mirableki,
(dla nielubiacych czytac, prosze przynajmniej o plusa!...

źródło: 12

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Mvchyc: Przeczytałem życiorys wrzucony na stronę zbiórki, brzmi dość imponująco. Dziwię się, że organizowana jest zbiórka dla kogoś, kto powinien przez te długie lata być kimś rozpoznawalnym w świecie żużla i zebrać te pieniądze "na zawołanie" wśród fanów tego sportu, bez żebrowpisów na Wykopie. No, ale może to tylko moje zdanie.

Fragment z opisu zbiórki: "Do 1990 roku Irena Nadolna-Szatyłowska pełniła funkcję komisarza sportowego Głównej Komisji Sportu Żużlowego i szkoliła przyszłych
  • Odpowiedz
@Mvchyc: Jak dla mnie to brzmi głupio, aby do księgi rekordów wpisywać kogoś za to, że był po prostu pierwszy. To nie jest rekord, tylko ciekawostka historyczna. Rekordy powinno móc się pobijać, a nie wiem, w jaki sposób mielibyśmy pobić taki rekord, chyba że budując jakiś wehikuł czasu.
  • Odpowiedz
Czyli mamy zapłacić komuś żeby sobie zrobił uprawnienia bo ma czipę i będzie pierwsza? I jeszcze żeby sobie mural zrobił? No jasne...

Wiesz mi też by się przydały uprawnienia takie jedne, ale bez czipy jestem, da radę? Mam też różne hobby, np. malowanie sprayem po ścianach, czy ktoś może założyć na mnie zrzutkę? Będę pierwszym facetem z pryszczem na dupie który maluje sprayem. To chyba nadaje się do księgi rekordów guinessa?
  • Odpowiedz
aby wpisać panią Irenę do Księgi Rekordów Guinessa jako pierwszą kobietę sędzię żużlową na świecie.

@Mvchyc: To tak można?

Rozumiem gdyby miała być najstarszą, posiadającą najwięcej obserwowanych spotkań itp. - ale księga Guinessa chyba nie prowadzi kategorii typu "pierwszy/pierwsza"
  • Odpowiedz
Posiada pierwsze akceptacje, a teraz przechodzi przez koszta procesowe, ktore do tego momentu uczciwie - chodz powoli - starala sie sama oplacic.


@Mvchyc: koszta procesowe xD

Niech się gonią na drzewo ze swoimi procesami
  • Odpowiedz