Wpis z mikrobloga

Tak wygląda sondaż przeprowadzony wśród POLAKÓW Dotyczący nakładania sankcji na Ukraińców uciekających przed wojskiem

Myślicie, że byłyby inne wyniki jakby dotyczył polskich dezerterów? Mi coś mówi, że byłoby podobnie ¯\(ツ)/¯

Ale zobaczmy jak zagłosują mirasy :)

PYTANIE: Czy Warszawa powinna nałożyć sankcje na Polaków w wieku poborowym uciekających przed wojskiem?

#wojna #ukraina #rosja #polska #polityka #ankieta #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
#neuropa #4konserwy #konfederacja #kiciochpyta
#przegryw #wygryw #heheszki #wojsko #obowiazkowecwiczeniawojskowe
Borg-Net - Tak wygląda sondaż przeprowadzony wśród POLAKÓW Dotyczący nakładania sankc...

źródło: Sondaz

Pobierz

Czy Warszawa powinna nałożyć sankcje na Polaków w wieku poborowym?

  • Tak 31.6% (43)
  • Nie 62.5% (85)
  • Nie wiem 5.9% (8)

Oddanych głosów: 136

  • 16
  • Odpowiedz
@Borg-Net Ale co to jest w ogóle za pytanie? Przecież uchylanie się przez poborem to przestępstwo, więc rozumiem, że pytasz czy Rzeczpospolita powinna przestrzegać prawa? Równie dobrze mógłbyś zapytać "czy Warszawa powinna nałożyć sankcje na Polaków, którzy uchylają się od płacenia podatków"
  • Odpowiedz
  • 0
@SoplicaTadeusz: Moze sie orientujesz jak to wyglada na Ukrainie? Skoro Gazeta.pl przeprowadzila taki sondaz to chyba tam nie jest to przestepstwem? Nie znam szczegolow skad takie pytanie w ich sondazu. Ale widac, ze chetnie bysmy Ukraincow wysylali na front.
  • Odpowiedz
@Borg-Net Jasne, rozumiem. A co do gazety to nie wiem, może nie za bardzo się zastanowili nad sensem takiego pytania. Natomiast pewne jest, że na Ukrainie jak i w prawdopodobnie w każdym kraju na świecie (posiadającym siły zbrojne) uchylanie się od poboru do wojska, szczególnie w czasie wojny, jest zagrożone poważnymi sankcjami włącznie z karą śmierci za dezercję
  • Odpowiedz
  • 0
@Stabilizator: jak rozumiem jestes Kamratem (czyli powiazania z Bialorusia) albo ruskim trollem z polskimi barwami narodowymi w avatarze (jakze typowe) i po prostu oskarzasz Polakow o bycie Ukraincami?, zeby robic ludziom wode z mózgu? Ja jestem Polakiem, zeby bylo jasne. I kacapow i szkopow nienawidze od dziecka bo tak zostalem wychowany. W nienawisci do wroga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Borg-Net mam nadzieję, że w chwili konfliktu zbrojnego państwo polskie nie wypuści żadnego obywatela z kraju, niech każdy pójdzie walczyć za swój kraj a nie, że polscy mężczyźni samochodami uciekają do niemiec, przecież Polacy mają swój kraj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Davy195: good point :) w sumie powinno byc na dezerterow i dezerterki ale wiadomo, ze i tak w praktyce chodzi o facetow. Teraz sie zastanawiam czy przypadkiem dezerterem nie nazywa sie uciekinierow z wojska czyli aktywnych zolnierzy a nie poborowych, ktorzy dali dyla przed wojem hmm..
  • Odpowiedz