Wpis z mikrobloga

@ChristianHorner: już dawno zwracałem uwagę na śmieszne manipulacje z tego filmu - Chopina rozbudować się nie da (da się), a nawet jeśli to gigantycznym kosztem (tak, zbudowanie tunelu na istniejącej drodze to gigantyczny koszt, wydrążenie 10 km tunelu żeby połączyć Warszawę z CPK szybką koleją to drobniaki), Modlina rozbudować się nie da (da się), a tak w ogóle to lotnisko Ryanaira (?xD). CPK będzie kosztowało 4mld, bo połowę wyłożą inwestorzy, a
  • Odpowiedz
@kobiaszu: kurde co to jest te 40 mld na cpk i 20 na elektrownię jądrową? 240mld wydaliśmy na 500+ do tego bylo 300+, 13-stki, wydajemy 10mld na TVP, które jest zupełnie już niepotrzebną usługą. Nie wspomnę o mafijnym przekręcie Izera, pakiety unijne....
  • Odpowiedz
już dawno zwracałem uwagę na śmieszne manipulacje z tego filmu - Chopina rozbudować się nie da (da się),


@kishibashi: sam powtarzasz tutaj bzdurę, że można wybudować nowy pas. Nie da się.

a nawet jeśli to gigantycznym kosztem (tak, zbudowanie tunelu na istniejącej drodze to gigantyczny koszt, wydrążenie 10 km tunelu żeby połączyć Warszawę z CPK szybką koleją to drobniaki),


@kishibashi: wydrążenie 10km tunelu pod Warszawą, który i tak jest częścią
  • Odpowiedz
@kobiaszu: GTBT skończyło się dla mnie na wzięciu płatnej promocji od CPK (wypierając się chyba nawet początkowo xD) i mieszając się w opinie na bieżące wydarzenia polityczne. Dla mnie stracili obiektywizm.
  • Odpowiedz
@waro: da się wybudować dodatkowy pas, bo to zawsze jest możliwe - Chopin to nie wyspa na morzu, a nawet i wtedy by się dało. Ale ja niczego takiego w tym zdaniu nie napisałem. Napisałem, że da się rozbudować lotnisko. Rozbudowa lotniska nie polega wyłącznie na budowaniu pasów:

W lutym 2019 r. podczas konferencji prasowej ówczesny prezes PPL przedstawił plan rozbudowy Lotniska im. F. Chopina. Zakładano wówczas, że liczba podróżnych do
  • Odpowiedz
da się wybudować dodatkowy pas, bo to zawsze jest możliwe - Chopin to nie wyspa na morzu, a nawet i wtedy by się dało. Ale ja niczego takiego w tym zdaniu nie napisałem. Napisałem, że da się rozbudować lotnisko. Rozbudowa lotniska nie polega wyłącznie na budowaniu pasów:


@kishibashi: nie wykręcaj się, bo tutaj dokładnie o tym napisałeś -> https://wykop.pl/wpis/76062903/czyli-cpk-uwalone-zamiast-tego-ma-byc-rozbudowa-ok#267306515

da się wcisnąć dodatkowy pas chowając drogę do tunelu. Ale z tego
  • Odpowiedz
@waro: piękna manipulacja, ale:
1. Napisałeś cytując zdanie: "Chopina rozbudować się nie da (da się)" a nie moją inną wypowiedź.
2. W innej wypowiedzi napisałem po prostu, że da się wybudować pas, ale rozbudowa nie oznacza budowania pasa, bo da się wykorzystać to co jest. Ponadto moja odpowiedź dotyczyła rozważań wykopka czy jest to w ogóle możliwe.
  • Odpowiedz
już dawno zwracałem uwagę na śmieszne manipulacje z tego filmu - Chopina rozbudować się nie da (da się), a nawet jeśli to gigantycznym kosztem (tak, zbudowanie tunelu na istniejącej drodze to gigantyczny koszt, wydrążenie 10 km tunelu żeby połączyć Warszawę z CPK szybką koleją to drobniaki), Modlina rozbudować się nie da (da się), a tak w ogóle to lotnisko Ryanaira (?xD). CPK będzie kosztowało 4mld, bo połowę wyłożą inwestorzy, a połowa będzie
Protectorx - > już dawno zwracałem uwagę na śmieszne manipulacje z tego filmu - Chopi...
  • Odpowiedz
  • 0
@Protectorx: no ja wiem kto to jest dzbanie i znam ten wywiad dzbanie, ale czy chcesz powiedzieć, że pan maciej wilk jest dzbanem, bo w ostatnim wywiadzie u mazurka mówił jak dzban, że chopina jednak rozbudować się da i modlin też się da "ale nie 10 razy bardziej"? Co za dzban z niego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ChristianHorner: myślę że prędzej na CPK i wsiadać do LOTu niż do frankfutru i wsiadać do LOTu
chyba że chcesz zaorać LOT (bo po to komu) to wtedy git, lotnisko też nie będzie potrzebne
najwygodniej robi się nic i czeka na wspaniałe rezultaty :)
  • Odpowiedz
@kishibashi Przecież ten tunel i pod Warszawą i pod Łodzią jest częścią igreka który jest na zaawansowanej fazie projektowej i z tego co rozumiem i tak nie został uwalony, wręcz przeciwnie, są na to środki ue. Więc o czym ty gadasz. Porównujesz wybudowanie nowej linii kolejowej do zabudowania tunelem istniejącej i mocno obciążanej drogi szybkiego ruchu.

Gdzie to też byłoby kosztowe jeśli chodzi o koszty społeczne chociażby - protesty z Baranowa to
  • Odpowiedz
a te samoloty lotu kiedy będą?


@ChristianHorner: jak mieszkańcy Pragi będą latać do Frankfurtu to pewnie nigdy, ty jesteś widzę typem który nic nie robi a potem jest rozczarowany brakiem rezultatów

zbyt krótki rozum widzę na zrozumienie zależności i kolejności działań w temacie inwestycji i zwrotu
  • Odpowiedz