Wpis z mikrobloga

@marcinkowalski00009: Te hamulce z oryginalnymi klockami doskonale hamują więc coś u ciebie nie gra. Na przykład masz za blisko ustawione klocki do obręczy czy zbyt zniszczone pancerze i linki.
  • Odpowiedz
@marcinkowalski00009: mam pełną grupę 105 R7000 na klockach. Jako że jeżdżę po górach to niestety hamulce nie dają rady, są za słabe. Nie sądzę żeby zmiana klocków coś dała. Ostatecznie zmieniam rower na rower z tarczami (R7100).
  • Odpowiedz
@marcinkowalski00009: Bo tak pracują i jak od razu masz twarde klamki takie ustawienie to zaburza. Zrób 4-5 milimetrów luzu pomiędzy klockami a obręczą z każdej strony i wypróbuj.

Do tego klocki muszą być prawidłowo ustawione, przylegać całą powierzchnią podczas hamowania do obręczy nie jakieś pod skosem czy co częściowo się zdzierają.
  • Odpowiedz
@marcinkowalski00009: Też mam 105-tki i nie narzekam - nawet w górach. Spróbuj odtłuścić obręcze. U mnie wymiana linek dużo poprawiła. Lepsze hamowanie i modulacja. Poza tym jak para klocek - obręcz nie prawowały wcześniej ze sobą to muszą się troche dotrzeć.
  • Odpowiedz