Wpis z mikrobloga

9,5/10 kierowców nie ma pojęcia, że mając za sobą pojazd uprzywilejowany mogą wjechać na skrzyżowanie/przejście dla pieszych przy czerwonym świetle.
Kto wam #!$%@? dał prawo jazdy???
Blokują karetki, kombinują jak koń pod górę aby tylko nie wjechać na skrzyżowanie za sygnalizację.
Ha tfu!!!

#samochody #drogi #prawojazdy
  • 49
  • Odpowiedz
@Wioskowy_gupek: Mnie to wręcz rozpie*dala jak ludzie jak małpy się zachowują. Mają przed sobą przejście dla pieszych i pas jezdni przed linią skrzyżowania, ale będą wjeżdżać na najwieksze krawężniki byle tylko nie przejechać liniii zatrzymania przed sygnalizatorem xD

I potem karetka stoi w korku, bo głąby nie potrafią wykorzystać wolnego miejsca tylko krzywią sobie felgi. Najlepsze jeśli pas kończy się krawężnikiem i barierką. Wtedy wszystkie felgi są poobdzierane, a karetka dalej
  • Odpowiedz
Raz nawet na czerwonym przejechałem


@cwlmod: też tak kiedyś zrobiłem utkwiłem na środku, karetka pojechała, a kierowcy zaczęli na mnie trąbić z dwóch stron
  • Odpowiedz
@cwlmod: no właśnie, a w przepisie o zakazie wjazdy na czerwonym świetle nie ma mowy o wyjątku w przypadku przepuszczania pojazdu uprzywilejowanego. W zasadzie to nie ma żadnych wyjątków. Nie wolno i koniec. Tak samo jak był przypadek gdzie kierowca autobusu stał chyba godzinę na czerwonym bo sygnalizacja się popsuła. I znowu nie ma tu rozgraniczenia ile maksymalnie może trwać czerwony sygnał, dwie minuty? Pięć? 10? Rozsądek nie zawsze idzie z
  • Odpowiedz
@cwlmod przecież ci wyraźnie napisał, chce przepis który uchyla zakaz wjazdu na czerwonym.
Wpadasz na czerwonym na skrzyżowanie i wjeżdża w ciebie ktoś z boku, kto jest winny?
Ty wjezdzjacy na skrzyżowanie na czerwonym świetle, osoba jadąca prawidłowo czy kierowca karetki?

Przecież nawet kierowcy karetek są winni jak spowodują wypadek na skrzyżowaniu jak przejeżdżają na czerwonym. Jak sobie wyobrażasz linię obrony zwykłego kierowcy w takiej sytuacji?

Podaj przepis to nikt się nie
  • Odpowiedz
@cwlmod a czy paragraf mówiący o zakazie wjazdu na czerwonym zawiera zapis w stylu „przepisu nie stosuje się w przypadku umożliwienia wjazdu na podstawie art…”?
  • Odpowiedz
@open_or_die No a dlaczego miałbyś być niewinny w przypadku kolizji? Sam napisales jak jest i to chyba wyjaśnia pełną sytuację.

Masz ustąpić karetce i zrobić to ostrożnie. Przejazd pojazdu uprzywilejowanego to zaburzenie ruchu
  • Odpowiedz
@cwlmod ja mogę zrobić to ostrożnie ale kierowca z drugiej strony może mieć w 4 literach ostrożność. Wiemy że masz problem z rozróżnianiem kolorów na sygnalizatorach ale nie próbuj nikomu wciskać ściemy ze może przejechać na czerwonym w celu przepuszczenia karetki. Automatycznych systemów to nie obchodzi, mandat jest twój.

Podaj przepis, to przyznamy ci racje. Chlopski rozum to zły doradca ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Wiemy że masz problem z rozróżnianiem kolorów na sygnalizatorach


@open_or_die: Aha no to już wiemy, że jesteś miernotą drogową, która nie zna przepisów xD

Po co mam ci tłumaczyć oczywistości skoro podstawowych przepisów nie znasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz