Wpis z mikrobloga

9,5/10 kierowców nie ma pojęcia, że mając za sobą pojazd uprzywilejowany mogą wjechać na skrzyżowanie/przejście dla pieszych przy czerwonym świetle.
Kto wam #!$%@? dał prawo jazdy???
Blokują karetki, kombinują jak koń pod górę aby tylko nie wjechać na skrzyżowanie za sygnalizację.
Ha tfu!!!

#samochody #drogi #prawojazdy
  • 49
  • Odpowiedz
@cwlmod

To wyślij mailem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


A jeżeli jest ostatni dzień na złożenie i email nie zdążyłby dość, to znaczy, że jak ktoś mi stanie w drzwiach
  • Odpowiedz
czyli jak ktoś będzie leżał na pasach, to mogę go przejechać, żeby zrobić miejsce karetce.


@mk321: czytaj ze zrozumieniem: 'dobro poświęcone nie przedstawia wartości oczywiście większej niż dobro ratowane".
  • Odpowiedz
A jeżeli jest ostatni dzień na złożenie i email nie zdążyłby dość, to znaczy, że jak ktoś mi stanie w drzwiach to mogę go zabić?


@mk321: To mogłeś to zrobić dzień wcześniej. Powiedz to załodze karetki xD

Jeśli tylko z tego powodu nie mogę zabić, bo mam inną drogę złożenia (emailem), to nie mam prawa przejechać na czerwonym, bo karetka może pojechać inną drogą.

Okeeej, udowodnij że masz IQ większe od 70 wyjaśniając mi jaki sens ma pisanie takiego debilizmu w
  • Odpowiedz
@Kaizen_

@mk321: czytaj ze zrozumieniem: 'dobro poświęcone nie przedstawia wartości oczywiście większej niż dobro ratowane".


Czyli jak karetka jedzie ratować kogoś, bo ma zawał i w ciągu 5 minut umrze, to mogę przejechać po człowieku, bo tylko połamię mu nogi, ręce i żebra, ale
  • Odpowiedz
@mk321: Na głupotę już nic nie poradzę. Według twoje debilnego rozumowania to przed każdym wjazdem na skrzyżowanie trzeba się zatrzymywać unieważniać czy ktoś 250 metrów dalej na pewno nie zbliża się do niego z prędkością 200km/h xd

Powtórzę ostatni raz: masz PRAWO wjechać i przejechać skrzyżowanie w ramach wyższej konieczności i obowiązku przepuszczenia karetki TYLKO JEŚLI wymaga tego sytuacja i upewnisz się że przejazd będzie bezpieczny.

Jeśli masz wypadek to jest to twoja wina bo wjechałeś komuś pod maskę
  • Odpowiedz
@mk321: sprowadzasz ten przepis do absurdu dziwnymi, hipotetycznymi sytuacjami. Potrafisz sobie wyobrazić sytuację, że karetka jedzie po żula, a ty musisz wybierać między przepuszczeniem jej a rozjechaniem leżącego człowieka.

To wyobraź sobie, że stoisz pierwszy na światłach, z tyłu podjeżdża karetka. Piesi, którzy mają zielone widząc pojazd uprzywilejowany zatrzymują się przed jezdnią. Kierujący pojazdami na drodze poprzecznej słysząc sygnał pojazdu uprzywilejowanego i dostrzegając karetkę zatrzymują się, aby ułatwić jej przejazd.
  • Odpowiedz
9,5/10 kierowców nie ma pojęcia, że mając za sobą pojazd uprzywilejowany mogą wjechać na skrzyżowanie/przejście dla pieszych przy czerwonym świetle.


@Wioskowy_gupek: Przeczytaj sobie przepisy i zobacz jak w praktyce wygląda prawo - wjedź na czerwonym za skrzyżowanie, zastaw je, a potem pisz bzdurne posty. Winni nie są zwykli ludzie, a chore przepisy, za które dostaniesz mandat. Pomijam fakt, że każdy pojazd uprzywilejowany, który może, to odpala sygnały, bo po prostu
  • Odpowiedz
@open_or_die:
Kodeks wykroczeń:
art. 16
§ 1. Nie popełnia wykroczenia, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone nie przedstawia wartości oczywiście większej niż dobro ratowane.
  • Odpowiedz
@Tino: robiłem tak dziesiątki razy w okolicznościach stanu wyższej konieczności.
Nikt nigdy się do mnie nie #!$%@?ł.
Witki opadają czytając takie strachy na lachy.
Pokolenie srających pod siebie i urażonych xD
  • Odpowiedz