Wpis z mikrobloga

Dostałeś spadek 500k ale musisz go wykorzystać na zakup mieszkania. Wybierasz mieszkanie:

  • 20 m2 w Zakopanem lub Sopocie 11.3% (28)
  • 20 m2 w centrum Warszawy lub Krakowa 20.6% (51)
  • 28 m2 na obrzeżach Wwy (Kobiałka) / Krk (Bieżanów) 6.9% (17)
  • 58 m2 w mniejszym mieście wojewódzkim 37.5% (93)
  • 80 m2 w mieście powiatowym 23.8% (59)

Oddanych głosów: 248

  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@vidic15: Odpowiadzi zgodne ze swoją obecną sytuacją. Jak ktoś ma gdzie mieszkać i chce wrzucić drugie na airbnb, to można tak zaznaczyć. A jak jakaś inna sytuacja, to inaczej zaznaczyć - zgodnie ze swoimi bieżącymi przemyśleniami. Chcę zobaczyć ogólny trend, czyli włączając tych co już mają gdzie mieszkać, i tych co nie za bardzo.
  • Odpowiedz
  • 1
@Koksixk: Zdarzają się nawet miasta nie powiatowe, a gminne jak Mikołajki, gdzie cena dobija do 20k zł / m2. Ale miałem na myśli takie typowe generyczne miasto powiatowe powiedzmy 20k mieszkańców, 50 km od miasta wojewódzkiego, itd.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Małe mieszkania w dużych miastach najłatwiej sprzedać, ale 20m2 do normalnego życia to trochę patologia. Deweloperzy zazwyczaj budują mieszankę małych, średnich i dużych w jednym budynku - dokładne proporcje można podpatrzyć na stronach sprzedażowych deweloperów.
  • Odpowiedz
  • 0
@gisot: Czyli dla każdego coś dobrego. Ja i tak raczej celowałbym w mieszkania o średnim metrażu aby średniomajętni Polak z Polka byli w stanie tam wychowywać dwójkę dzieci. A jak jakieś mniejsze mieszkania niż 45 m2, to tylko co najwyżej czasem by sobie ciut zdywersyfikować portfolio, i to raczej jako osobne projekty.
  • Odpowiedz