Wpis z mikrobloga

@Jerzu Jesteś głupi czy tylko niedorozwinięty? Sama nazwa nie oznacza że ktoś komuś jakieś prawa odebrał czy też że ktoś ma tych praw mniej względem innej grupy. Sama nazwa wskazuje tylko, że kobiety mają prawa RÓWNE względem mężczyzn i upamiętnia to, że nie zawsze tak było. Nie liczę że do twojego szowinistycznego łba dotrze tak prosta informacja, ale od przedstawicieli i, powiedzmy, bardziej prawej jak i bardziej lewej strony nie oczekuje rozumu.
  • Odpowiedz
  • 4
Już pierwsze słowa wskazują na tolerancyjnego przedstawiciela uśmiechniętej Polski. Wysoka kultura wypowiedzi, szacunek dla oponenta, brak argumentów ad personam, pouczanie i wydawania sądów ex cathedra . O czym zapomniałem?
  • Odpowiedz
@G06DbT A po cholerę ma być? Czy w którym kolwiek miejscu w historii faceci mieli mniej praw niż kobiety? Ta nazwa ma symbolizować to, że kiedyś było zupełnie inaczej, nie oznacza że teraz jedna grupa ma więcej praw niż druga. Czytaj ze zrozumieniem.
Zresztą... Jak bardzo chcesz rondo "Praw mężczyzn" to do dzieła! Uderz do swojego przedstawiciela w radzie miejskiej/wiejskiej/posła z okręgu i zacznij działać w tym kierunku.
  • Odpowiedz
@MordimerMadderdin: wszyscy ludzie mają w tym kraju takie same prawa bez względu na płeć szkoda tylko, że inaczej jest już z obowiązkami, bo tu różnice są wyraźne np. obowiązek służby wojskowej a wyodrębniania prawa kobiet to jest w ogóle nieszczęśliwy termin i typowo matriarchalny ewenement xD Mnie oburza co innego: dlaczego nie walczy się i nie utrwala tyle o przestrzeganiu praw dziecka?
  • Odpowiedz
@skud Oczywiście że wszyscy mają takie same prawa. Ale już sam fakt informowania o tym u niektórych wywołuje spięcie w mózgu. Gdybyśmy mieli gdzieś rondo Praw mężczyzn to oburzą się lewicowe świnie, na rondo Praw kobiet oburzają się prawicowe knury i jakoś nikomu do łba nie przyjdzie, że poglądy poglądami, ale pracować trzeba dla dobra ogółu. I wyłażą później tacy pseudo intelektualiści, którzy nauczyli się dwóch, trzech mądrych słów, a zamiast encyklopedii
  • Odpowiedz
@MordimerMadderdin: generalnie matk0m p0lk0m najbardziej powinno zależeć na poprawie praw dziecka, ale to wtedy trzeba by było zapewnić dziecku możliwość spotykania się z ojcem, co jest przecież skutecznym sposobem terroryzowania ojca z którym się rodzicielka rozwiodła xD
  • Odpowiedz
@pawlos10rs W Mongolii jest budynek który nazywa się Shangri-La Wind Valley Wing Hotel. Mierzy 120 metrów wysokości i ze szczytu rozpościera się panorama położonego w dolinie między czterema masywami górskimi Ułan Bator. Gdybym kiedyś pojechał tam rowerem, wdrapał się na szczyt i z tego szczytu upadł na głowę i jakimś cudem przeżył, to nawet to nie skłoniłoby mnie do powrotu na discordowy równik.
  • Odpowiedz