Wpis z mikrobloga

@canismajoris231 oczywiście, że ma to sens. Jedyne, co można wziąć pod uwagę to inflacja.

Nie ma to najmniejszego sensu, liczymy kalendarz w latach od narodzin Chrystusa, a nie od wprowadzenia ETS w danym kraju.


To ile masz lat? Ale od narodzin Chrystusa.
Co do meritum, chłopski rozumku, to przedsiębiorstwa potrzebują czasu na transformację. Wprowadzenie od razu niskich limitów i wysokich kar oznacza zamykanie się firm.
Wydaje Ci się, że Chińczycy mają picrel
van-der-staas - @canismajoris231 oczywiście, że ma to sens. Jedyne, co można wziąć po...

źródło: temp_file1392500716773825412

Pobierz
  • Odpowiedz
@goparys: A jak wypada emisja CO2 na mieszkańca porównując Polaka do Chińczyka? I jak się ma uruchamianie OZE do węgla w Chinach? I jak wypada UE w rankingu emisji? (podpowiedź, przebijamy Indie!).

Wszystko wskazuje, że Chinom uda się drastycznie zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych zgodnie z deklaracjami.
  • Odpowiedz
No dlaczego tyle wydają na oze?


@Dragonan: Wiem, że to pytanie retoryczne, ale to ważne trochę by wiedzieć - rynek OZE charakteryzuje się tym, że kto szybciej w niego zainwestuje tym więcej pieniędzy z niego wyciągnie. Oprócz takich pobudek ekologicznych, jest w tym też czysty kapitalizm.
  • Odpowiedz
Nie ma to najmniejszego sensu, liczymy kalendarz w latach od narodzin Chrystusa, a nie od wprowadzenia ETS w danym kraju.


@canismajoris231: To wtedy też należałoby przyznać, że sumaryczne emisje zachodu daleko przewyższają te z Chin i w ogóle rozwijającego się świata.
  • Odpowiedz
A w ogóle to Chiny robią więcej niż Unia z oze bo po prostu są autorytarne, tak?


@Dragonan: robią więcej niż Unia (nastukali dużo fotowoltaiki), ale jednocześnie zwiększając emisje. Jednak uczciwe byłoby wskazać, że faktycznie przynajmniej indie i Chiny cały czas zwiększają emisje:

Unia Europejskiej w 2023 r. udało się ograniczyć emisje CO2 o ok. 7,4 %, w USA spadek wyniósł 3%. Po drugiej stronie mamy jednak Indie, gdzie nastąpił wzrost
  • Odpowiedz
  • 1
wydaja najwięcej na politykę klimatyczną


@incar: aaaaa, czyli jednak Chińczycy działają w tym temacie? To daj znać bek0wiczowi, żeby nie wrzucał debilnych memów oszukujących ludzi (tych głupszych).
  • Odpowiedz
  • 1
@officer_K a powiedz mi jak te liczby o ktorych pisze Wiech wyglądają per capita na Chińczyka i jaki jest stosunek pieniędzy wydanych na politykę klimatyczną do zanieczyszczeń jakie wytwarzają. Jak to wygląda w porównaniu do np. krajów UE?
  • Odpowiedz
czyli wydają najwięcej ale za mało i mem bek0wicza jest z życia wzięty?


@officer_K: Uwzieliscie sie na te Chiny jakby to byl cały swiat.

Mem Berkowicza to nie jest przeciez naukowe opracowanie tematu, tylko wypunktowanie pewnej hipokryzji.
W UE dociskany jest szary obywatel, a jednoczesnie otwierane sa elektrownie weglowe.

Dla porownania w takim USA czy na Bliskim Wschodzie nikt nie bawi sie w zmniejszanie silników w autach spalinowych czy papierowe słomki,
  • Odpowiedz
  • 0
@officer_K odpowiadam, tak Chiny wydaja pieniądze na politykę klimatyczną. Ale to już napisałem zanim zadałeś to pytanie. Także nie rozumiem dlaczego zadajesz pytanie na udzieloną już wcześniej odpowiedź. Dodatkowo, nie wiem czy zauważyłeś, ja się odnosiłem do wpisu Wiecha a nie berkowicza.
  • Odpowiedz
  • 0
@incar: EU z pewnością wydaje więcej per capita i zapewne mniej zanieczyszcza ale nie o tym jest wpis. Chyba obaj możemy przyznać, że mem wrzucony przez populistę jadącego na ludzkiej niewiedzy ma się nijak do rzeczywistości. #!$%@? tak ogromnej kasy na OZE to jednak inna sytuacja niż ta z k0nfiarskiego mema. Tylko o to mi chodzi od początku.
officer_K - @incar: EU z pewnością wydaje więcej per capita i zapewne mniej zanieczys...

źródło: 1000009104

Pobierz
  • Odpowiedz
@incar: Wiech zapomniał dodać, że w Chinach w 2023 r. uruchomiono 47,4 GW mocy z nowych elektrowni węglowych. Wzrost ten odpowiadał za dwie trzecie globalnego wzrostu mocy operacyjnej elektrowni węglowych.

Jednocześnie w 2023 Chiny zaczęły budowę nowych bloków węglowych o łącznej mocy 70,2 GW., to 19 razy więcej niż w pozostałych częściach świata (3,7 GW).
Neto - @incar: Wiech zapomniał dodać, że w Chinach w 2023 r. uruchomiono 47,4 GW mocy...

źródło: China_construction_diverging_-_credit_GEM

Pobierz
  • Odpowiedz
Przypomnij mi jaka jest zawartość CO2 w atmosferze?

Procentowo, albo na jakimś wykresie, diagramie…


@s3kawka: Około 0,04%.

Ale skoro już lecisz z chłopskim rozumiem to dla porównania podpowiem że śmiertelna dawka arszeniku dla człowieka to 0,0002% masy ciała człowieka.

Sam procentowy udział danej substancji nic nie znaczy, bo ważne jest jej działanie.
  • Odpowiedz