Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Apropo tego kiedy ceny #nieruchomosci zaczną spadać to pewnie wiecie jak drogie one są w #uk?

Ale spokojnie, pracuje dla jednego z banków i właśnie zmieniliśmy zasady udzielania kredytu tak, że:
-już nie tylko w Londynie pozwalamy na wzięcie £1m, ale w całym kraju
- foreign nationals nie muszą już mieć łącznie dochodzu £100k, teraz każdy z mniejszą pensją zza granicy może się o kredyt ubiegać
- można bez problemu łączyć się w grupą 3 albo i więcej znajomych i brać kredyt na takich samych warunkach jak pary, bez żadnych minusów do ogólnego score kredytu

Także teg, jeszcze dużo pomysłów banki mają ( ͡° ͜ʖ ͡°)



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 23
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): Jeśli to jest apartament to w UK poza zwykłym council tax zapłacisz jeszcze service charge dla firmy zarządzającej budynkiem oraz ground rent dla freeholdera. Dlatego mieszkania są bazowo tańsze i mniej pożądane od domów w UK które (zazwyczaj) mają tytuł freehold.

A jak kupiłeś jeszcze to mieszkanie jako shared ownership to w ogóle będziesz miał tylko np. 50% mieszkania na kredyt, płacił te wyżej wymienione i tak
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jakim to trzeba być zjebem żeby brać kredyt ze znajomymi na mieszkanie xD Będą przez 30 lat w komunie żyli ? No, chyba że zarabiają w pytę hajsu i ma to być inwestycja, to jeszcze rozumiem.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Liverpool do Gdanska porównywać xD do Barnsley jeszcze porownaj. Gdansk to se możesz do jakiegoś Brighton porownywac ale pewnie by nie pasowało pod tezę. i porownuj użytkowanie wieczyste, bo taki jest mniej więcej status wlasnosciowy w przypadku mieszkań w UK.
  • Odpowiedz
Liverpool do Gdanska porównywać xD


@Steven_Hyde: No tak, miasto TOP5 w UK i TOP5 w PL. Oba silne ośrodki portowe mające około 500.000 mieszkańców.

do Barnsley jeszcze porownaj.


@Steven_Hyde: Barnsley to mogę porównać do Knurowa albo innego post-slaskiego miasteczka węglowego.

Gdansk to se możesz do jakiegoś Brighton porownywac ale pewnie by nie pasowało pod tezę


@Steven_Hyde: Brighton ma 280k ludzi i jest znacznie mniejszym ośrodkiem, dopiero na 13. miejscu
  • Odpowiedz
No tak, miasto TOP5 w UK i TOP5 w PL. Oba silne ośrodki portowe mające około 500.000 mieszkańców.


@PfefferWerfer: pod jakim względem jest to TOP5? przeciez liverpool ma GDP na mieszkańca o polowe mniejszy niż choćby Bristol który też jest przyportowym ośrodkiem i też ma około pół miliona. Więc nie, Gdansk pod wieloma względami nie jest odpowiednikiem Liverpoolu. dobieranie lokalizacji pod tezę i tyle. gdyby ludzie chcieli mieszkać w Liverpoolu to
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: fajna metodyka porownywac wedle populacji. to jaki odpowiednik w Polsce ma Londyn wg twojej metodyki. już nie wygląda to twoje porównanie tak zajebiście szokująco. tak, ludzie w bogatszych krajach mają wyższą siłę nabywczą, gratulacje kapitanie oczywistość. porównaj jeszcze koszty życia w Polsce i w UK poza samym zakupem mieszkania.

masz, w przeciwieństwie do ciebie nie będę jedynie wycinał pasujacego mi skrawka.. porównaj sobie koszty WYNAJMU i koszty życia/uslug.

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Poland&country2=United+Kingdom&city1=Gdansk&city2=Bristol
  • Odpowiedz
fajna metodyka porownywac wedle populacji. to jaki odpowiednik w Polsce ma Londyn wg twojej metodyki.


@Steven_Hyde: No Warszawę, czyli TOP1 miasto stołeczne.

Do reszty nie chce mi się odnosić jeśli nie widzisz absurdu polskiego rynku nieruchomości na podstawie przytoczonych przykładów - Bristolu również.
  • Odpowiedz
jeśli nie widzisz absurdu brytyjskiego rynku WYNAJMU to nie masz pojęcia o rynku nieruchomości w UK.


@Steven_Hyde: No widzę, jest na podobnym poziomie jak w Warszawie. 2,5x wyższa średnia pensja i 2,5x wyższe średnie ceny wynajmu i zakupu nieruchomości.

Można powiedzieć, że jedyne miasto z równie złą sytuacją mieszkaniową jaka w Polsce jest normą to Londyn.

jeśli chcesz porównywać Londyn do Warszawy to XD


@Steven_Hyde: Tak, bez żadnego problemu. To
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ceny nie spadną , a jeśli to kilka, kilkanaście % lekka korekta i znowu wzrost.

Z bardzo prostego powodu.

WYSPA już i tak jest ciasna, mieszka tu w pytę ludzi, i dosłownie cały świat lgnie żeby się tu osiedlić, studiować.
Dodatkowo gruntu pod nowe budownictwo jest super trudno wykupić od rolników.
Bo to nie ma sensu.

Dodatkowo daleko od hitlerowców i homosoviectusow. Więc bezpieczniej jak w Polsce
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: w sumie to mam porownanie na własnym przykładzie. mój brat w mieście wojewódzkim w PL kupił dom szeregowy 150m nowy za milion. u mnie w mieścinie 200k (połowa populacji miasta w którym mieszka mój brat więc wg twoich kryteriów o połowę gorsze miasto) na południu Anglii za szeregowiec 70m do remontu z początku XX w. trzeba włożyć 1.2m pln xD ale rzeczywiście, gdybym się przeniosl gdzieś na północne zadupie to
  • Odpowiedz