Wpis z mikrobloga

Chcę kupić nierucha od dewelopera na #kredythipoteczny po same kule. Cena to 600k, do tego będę brał około 200k na wykończenie. Dew chce podpisać umowę rezerwacyjną w przyszłym tygodniu, a deweloperską w połowie maja. Mam już sprawdzoną zdolność, BIK itp, ale czy całą karuzelę i zapytanie o kredyt wysyłam do banku po umowie rezerwacyjnej czy dopiero po umowie deweloperskiej? Jeżeli po rezerwacyjnej to chyba lepiej jak wynegocjuję dodatkowy miesiąc na podpisanie umowy deweloperskiej i klauzulę żeby nie płacić kary w razie gdybym z jakiegoś powodu nie dostał kredytu? Czy to dopiero jak mam już umowę deweloperską to mogę dopiero uderzać z zapytaniami do banków? #nieruchomosci
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mortadela_zniszczenia u mnie bylo troche inaczej bo budynek byl juz gotowy i podpisywalem tylko umowa przedwstepna czy jakos tak, ale w kazdym razie ja dopiero podpisalem jakakolwiek umowe jak gosc w banku powiedzial ze kredyt jest klepniety i potrzebuje tej umowy do dalszych formalnosci bo w moim przypadku przy okazji umowy wplacilem zaliczke ktora byla brana pod uwage jako wklad wlasny. Jak masz mozliwosc to skorzystaj z asystenta kredytowego, ja tego
  • Odpowiedz
@mortadela_zniszczenia: umowa rezerwacyjna jest objeta przepisami - wplacasz zaliczke 1% mieszkania i jak dostaniesz 2 odmowy z bankow to deweloper musi zwrocic pieniadze, kolejnosc jest taka:
- badasz czy w ogole cie stac na kredyt, sprawdzasz bik, zdolnosc itp (to juz zrobiles)
- podpisujesz umowe rezerwacyjna i wplacasz 1%
- z umowa rezerwacyjna, dokumentami od dewelopera i dokumentami z pracy idziesz do banku albo do doradcy i skladasz wnioski o
  • Odpowiedz
@mortadela_zniszczenia: inwestycje które zostały wprowadzone po 1 lipca 2022 są objęte nowa ustawa deweloperska - czyli prawo wymaga od dewelopera 1% zaliczki przy umowie rezerwacyjnej i zwrotu kasy w przypadku odmowy banku
  • Odpowiedz
Mam jeszcze rozkmine czy to działa w przypadku nowych etapów inwestycji? Deweloper osiedle domków buduje już kilka lat ale z podziałem na etapy. Czy w takim razie nowa ustawa obejmuje nowy etap którego budowa rozpoczęła się rok temu? „ Do przedsięwzięć deweloperskich, w przypadku których rozpoczęcie sprzedaży nastąpiło przed dniem wejścia w życie nowej ustawy i przed tym dniem zawarto co najmniej jedną umowę deweloperską, w okresie 2 lat od dnia wejścia
  • Odpowiedz
Mam już sprawdzoną zdolność, BIK itp, ale czy całą karuzelę i zapytanie o kredyt wysyłam do banku po umowie rezerwacyjnej czy dopiero po umowie deweloperskiej?


@mortadela_zniszczenia: Zakup na rynku pierwotnym nieruchomości będącej w budowie zaczyna się od podpisania umowy rezerwacyjnej. Służy ona głównie do uzyskania kredytu. Po otrzymaniu wstępnych decyzji finansowych i podpisaniu umowy deweloperskiej (jest to umowa w której deweloper zobowiązuje się do wybudowania nieruchomości i przeniesienia własności w
  • Odpowiedz