Wpis z mikrobloga

Znalezienie teraz solidnego i uczciwego mechanika graniczy z cudem. Już sam rynek zakupu używanego auta w tym kraju to koszmar, a później serwisowanie czy naprawy, to jeszcze większe bagno. Byłem ostatnio u jednego mechaniko-handlarza, żeby zrobić drobne rzeczy, bardziej kosmetyczne, to ten mi zaczął doradzać, wyliczać, podliczać i na koniec policzył mnie jak za zboże - już wyjeżdżając od niego czułem się zrobiony bez mydła, to ten mi jeszcze pisze następnego dnia, że zapomniał czegoś tam doliczyć i żeby mu jeszcze dopłacić przelewem. W sumie nic konkretnego nie zrobione, bardziej kosmetyka i drobiazgi, a policzył solidne, do tego wskazał poważne rzeczy do naprawy - i teraz cyk, do władowania kilka tysięcy na grube rzeczy. A znajdź jeszcze takiego, który solidnie coś naprawi, to ze świecą szukać. Jeszcze przy obecnych cenach części i usług poważna naprawa auta wydaje się mniej sensowna, niż zakup nowego samochodu. Chciałbym się nauczyć samemu napraw, tylko skąd? Z youtube jakieś konkretne kanały polecacie?

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #zalesie
  • 8
  • Odpowiedz
@Tino: nie przesadzaj, dobrych mechaników nie brakuje. Natomiast czeka się do nich zazwyczaj miesiąc minimum. Byłem w życiu u ok. 10 mechaników i 2 coś #!$%@?ło, więc to całkiem niezły wynik - zawsze paragon/faktura, w porządku kontakt.

Co do robienia samemu… Jak się w ogóle nie znasz na mechanice i nie masz już skompletowanego warsztatu z innego powodu, to daj sobie spokój xd Szkoda czasu i nerwów. Można robić 1500 innych
  • Odpowiedz
@Tino: polecam jechać na stację diagnostyczną żeby znaleźli co do wymiany i zlecić konkretne rzeczy. Gorzej jak jest coś do zrobienia czego oni nie są w stanie znaleźć typu wypadanie zapłonu.
  • Odpowiedz
@Tino ponad 30 lat mam prawko i co tylko mogę sam robię. Dużo sam się nauczyłem, dużo z kimś robiłem i finalnie ogarniam spoko mechanikę. Wiadomo, że silnika nie naprawie ale osprzęt wymienię.
Mechanika dobrego znajdziesz ale hak wyżej pisali trzeba szukać, czekać i dużo zapłacić
Dla przykładu kiedyś dałem auto na wymianę rozrządu. Wszystko cacy ale napinacza nie wymienił. Pasek strzelił i cyk silnik do remontu. Oczywiście wyparł się tego.
Oddałem
  • Odpowiedz
@Tino: ostatnio przytargali Doblo na przegub wewnętrzny. Wiadomo po drodze uszcelniacz w skrzyni, olej zlać z niej trzeba najpierw. Przegub kupili oki, uszcelniacz 30zł. 3h roboty się zeszło 250 wziąłem za samą robotę. No i za drogo im już nie wrócą. Uczciwie czy nie uczciwie? Robota zrobiona pierwsza klasa.
  • Odpowiedz