Wpis z mikrobloga

@GlenGlen12: a mnie bawi, ze ludzie majac opcje brania najtanszych kredytow tego nie robia xD bralem bk2, wywali inflacje to mi tylko zdewaluuje kreche i splace ja szybciej i bez wysiłku xD jakim to trzeba byc parówkowym ekonomistą, żeby tak prostych faktów nie zrozumiec ( ͡° ͜ʖ ͡°) podążaj za trendem
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Tak, miasta amerykańskie to urban sprawl i smród jak cholera, ale OP pisał troszkę o czymś innym. Czy to usprawiedliwa 3 razy droższe mieszkania? OP pokazuje że Polacy zawsze znajdą wymówki bo Warszawa jest lepsza niż Monako, tylko że nie o to chodzi, chodzi o to, że inne kraje mają 3 razy większy stosunek wypłat do m2 i już zauważają patologię, a my w 3 razy gorszej sytuacji mamy
  • Odpowiedz
@andy88: jeśli masz umowę, z której w tej chwili ty powiedzmy płacisz 2%, a 6% państwo, to po ustaniu dopłat będziesz sam miał do zapłaty 8%. Bank w umowie ma zagwarantowane ile on z tego dostanie, a to że masz jakieś dopłaty, to już umowa pomiędzy tobą i państwem, którą państwo może zerwać
  • Odpowiedz
@rebelhorizon: taki hint, prawo nie działa wstecz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

drugi hint:
PKO Bank Polski is listed on the Warsaw Stock Exchange. As of 3Q 2020, the state directly and indirectly holds 31.39% of shares (29.43% belong to the State Treasury of Poland and 1.96% to state-owned Bank Gospodarstwa Krajowego).
  • Odpowiedz
@andy88: jak pisałem wyżej, dopłaty są zagwarantowane ustawą i dopłaty mogą być cofnięte ustawą, a twoja umowa do anulowania jest na linii ty-państwo, a nie ty-bank. Jeśli sądzisz że wiesz lepiej, to tym większe będzie skomlenie gdy przywrócą normalność
  • Odpowiedz
@rebelhorizon: twoje marzenie, co? Taki typowy zawistny wykopek, byleby inni mieli gorzej xD
@andy88 Ma racje, bank może bujać wora xD bo przy takim zagraniu rating polski spadlby do krajów trzeciego swiata, a to nierealne. Ale pomarzyc możesz xD nawet jakbym musiał całą krechę oddać jednym strzałem to dam radę, bo taki mam plan po 10 latach. W tym czasie zarabiam na odsetkach ze staloprocentowych trzylatek i kredyt splaca
  • Odpowiedz
@rebelhorizon: Ja rozumiem co Ty napisałeś, ale widocznie nie czytałeś tej umowy, jakby wymazać całkowicie tą ustawę to ta umowa nie ma logicznego sensu, jej 50% to jest kopiuj-wklej ustawa o kredycie 2% z odnośnikami. Ale jeśli miałoby być jakoś "egzotycznie", to można zawsze refinansować kredytem konsumenckim np. w Niemczech (do ok 100k euro) na podobnych zasadach jak bk2%.
  • Odpowiedz