Wpis z mikrobloga

Jest 2024 rok, a ja nadal ubolewam nad upadkiem for internetowych.

Przez tego Facebooka bandy debili pododawały się do grup tematycznych i:
a) zaśmiecają grupy 1000 razy tymi samymi pytaniami
b) wystawiają na sprzedaż jakieś gówna niezwiązane z tematyką grupy
c) nie potrafią napisać dwóch zdań poprawnie po polsku

I można tak wymieniać w nieskończoność. Fora wymagały jakiegoś zaangażowania (rejestracja, napisanie kilku postów albo przywitanie się), by móc brać udział w dyskusjach.

Poza tym była moderacja i administracja, były warny i bany za nieprzestrzeganie regulaminu. Ponadto odpowiednie działy do odpowiednich tematów, miało to po prostu przejrzysty układ, opcja „szukaj” działała o wiele lepiej niż na FB .

Niestety siłą rzeczy trzeba korzystać z tego FB, bo na wielu kiedyś mega aktywnych forach wieje pustkami.

Zdecydowany krok wstecz w historii internetu.

#oswiadczenie #przemyslenia #feels #kiedystobylo #gorzkiezale #internet #facebook
MrSzakal - Jest 2024 rok, a ja nadal ubolewam nad upadkiem for internetowych. 

Przez...

źródło: 15AB87FA-4B12-439D-92D9-43B9AA0CAD5F

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@MrSzakal @Quassar @Lesiu198 jak masz jakiś specjalistyczny temat (programowanie, elektroda, hodowla bengali nosaczyjskich) to jest odpowiednie forum i siedzą tam specjaliści.

Jeśli jest jednak bardziej przyziemny temat np. samochody, remonty itd. to jednak potrzebujesz gadać z tymi normikami. Oni nie wchodzą na fora. Ty musisz iść do tego śmietnika.
  • Odpowiedz
  • 66
Jest 2024 rok, a ja nadal ubolewam nad upadkiem for internetowych.


@MrSzakal: wszyscy co mieli konto na chociaż jednym ubolewaja. Zuckerberg zniszczył Internet i wspaniale miejsca do wymiany i katalogowania wiedzy.
  • Odpowiedz
@MrSzakal: kliknięcie w ulubione to za dużo roboty dla normików, do tego jeszcze kolejny, jeszcze gorszy rak: Reddit: sterowany przez prsychopatów z jednej słusznej opcji politycznej. Masz inne poglądy? nie istniejesz w sieci. pamiętam jak można było szukać w Google po zakładce forum, internet cofnął się w rozwoju od czasu tzw. web 2.0, niestety dzisiejszy użytkownicy nawet nie wiedzą jak było dobrze, mogłeś wpisać model aparatu i mieć wyniki wielostronicowych dyskusji,
  • Odpowiedz
@Whereswally: reddit to też forum choć nie takie tradycyjne bardziej pomieszanie blogu z forami dyskusyjnymi. ale też jest to dyskusja bardziej trwała niż ulotna jak w apkach.

Duża różnicą jest to to To strona która bardziej zrzesza wszystkie fora w jedno, więc taki bardziej kombajn wchodzisz pod jeden tag który cię interesuje i tam masz fora a w nich dyskusje poświęcone danemu tematowi.
W normalnym przypadku musisz między stronami skakać i
  • Odpowiedz
@MrSzakal na grupkach na fb małpy nawet nie umieją czytać ze zrozumieniem. Kiedyś gość pochwalił się motocyklem wrzucając zdjęcie na grupkę, odpisałem że fajny moto a tamten na zmianę z jakimiś koleżkami wyskoczyli do mnie z tekstami o zamknięciu mordy, jak mi się nie podoba to mam się nie odzywać itp. xd (fakt, że użyłem trochę bardziej złożonego wyrażenia niż „#!$%@? zajebisty motor mordo” ale no litości XD)
  • Odpowiedz
a) zaśmiecają grupy 1000 razy tymi samymi pytaniami


@MrSzakal: to też częściowo kwestia upośledzonego facebooka. Spróbuj coś znaleźć co padło w komentarzach do wpisu 3 miesiące temu.. jak tam nie działa nawet przejście do komentarza w którym ktoś cię woła. Klikasz i przekierowuje do postu ale komentarze są zwinięte, i wyświetla tylko niektóre, klikasz żeby wczytało wszystkie to też trzeba pojedynczo rozwijać drzwko

i zrobili to specjalnie własnie po to by
  • Odpowiedz
mogłeś wpisać model aparatu i mieć wyniki wielostronicowych dyskusji, recenzje, dramy, teorie spiskowe, porównania, teraz tylko opłaceni "recenzenci" na YT


@RabarbarDwurolexowy: google to już w ogóle jeden wielki spam reklamami.
Kupiłem ostatnio kierownicę do PC i chciałem ściągnąć sterowniki, wpisałem samą nazwę w google i z ciekawości poscrollowałem trochę.
Sterowniki były na stronie 7, pierwsza recenzja na 12 reszta to sklepy ¯\(ツ)/¯

Na YouTube widać to jeszcze lepiej, algorytm po prostu
  • Odpowiedz
@MrSzakal: Teraz na Discordzie można sobie stworzyć coś na zasadzie forum z wątkami itd. Nie wiem tylko jak to jest popularne w interesujących was dziedzinach.
  • Odpowiedz