Wpis z mikrobloga

Przyszła do nas do pracy laska lat 20 i:
- podłączyła myszkę do monitora, monitor do prądu, laptopa nie włączyła wcale i dziwi się czemu to nie działa
- nie ogarniala że trzeba wpisać mejle odbiorców żeby wysłać wiadomość
- nie ogarnia jak działa chmura i jakim cudem pliki tam są i można je wyszukać
- podpowiedziałam jej żeby zrobiła sobie podfoldery na poczcie, np faktury, umowy. Potem mi pokazała że zrobiła sobie podfoldery 1,2,3,4... Ale w sumie to ona nie wie po co i jak to działa
- nie umiała wyłączyć laptopa, więc go tylko zamykała
- nie wiedziała że są 'szczeki teściowej' do rozszywania dokumentów, a robiła to zębami XD
- nie umie nadać paczki kurierem, wpisanie adresu jest zbyt trudne
- nie ogarnia żadnego podstawowego programu biurowego

Po dwóch tygodniach pracy stwierdziła że 5k netto za takie umiejętności to za mało XDD
#pracbaza #praca #logikarozowychpaskow #rozowepaski #zalesie #gownowpis
  • 258
  • Odpowiedz
@qksgh: Jezeli to co wymieniłeś to wystarczające wymagania do pracy w it, to w wieku 9 lat już mogłem pracować w tej branży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
beka z mojego szefa bo wybrał ją po wyglądzie, ja w sumie mam rozrywkę codziennie, nie współpracuje z nią więc


@qksgh: Plot twist. To OP jest szefem.
  • Odpowiedz
nie umiała wyłączyć laptopa, więc go tylko zamykała


@qksgh: Po co wylaczac laptopa? Zeby pozniej uruchamiac wszystkie aplikacje na ktorych pracowales ponownie po uruchomieniu?
  • Odpowiedz
  • 3
@Strus dla mnie może go nawet nie zamykać i niech się świeci 24h, chodzi o sam fakt że nie umiała wykonać takiej czynności
  • Odpowiedz
Czasem się zastanawiam co złego się stało w moim życiu, że tak nisko się cenię. Gdy czytam takie historie powoli siebie nie rozumiem.


@M0sieznaSpre-eyna: naczy to Ty nie widziałeś jeszcze jakichś cyrków korporacyjnych na wysokich stanowiskach, bo gwarantuje Tobie że jak Ty sobie żyjesz i widzisz te wszystkie potężne wieżowce, wielkie firmy z zachodnim logiem i nazwą brzmiącą z języka angielskiego to możesz sobie myśleć O WOW tam to pracują mądrzy
  • Odpowiedz
@gharman czytaj, pit0 czyli niewiele więcej niż minimalna. Zależy też ile godzin się robi wiadomo ale jak duże miasto to szału nie ma bo to na Netto bez statusu to by było może 3300 na rękę albo mniej
  • Odpowiedz
@qksgh: pokolenie iPhone'ów za 5k, w których mają TEORETYCZNIE wszystko, czego potrzebują, a jedynie tak im się wydaje. Potem przychodzi życie i brak obsługi podstawowych narzędzi komputerowych. Skoro dadeł kupił swojej julce drogiego smartfona, to po co jej laptop, PC czy cokolwiek więcej? Na telefonie ma tiktoka, insta, yt, netflixa, aparat, wszystko się zapisuje w chmurze.
  • Odpowiedz