Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się skąd ludzie wiedzą tyle na temat kupna nieruchomości, zagadnień budowlanych, kupna ziemi i budowy domu. To dla mnie jakiś kosmos jest, nie wiedziałbym totalnie od czego zacząć, żeby mieć dom. Czy to dlatego, że ja nie mam i nie miałem rodziny, od której bym się takich rzeczy dowiedział? Tego powinni w szkole uczyć zamiast o starożytnym Egipcie albo recytowania inwokacji albo innych bzdur.
#nieruchomosci #przegryw #przegrywpo30tce #przemyslenia
  • 7
@blargotron: no ale spokojnie, przecież jeśli jesteś zielony jak agrest w polu to nikt ci nie każe wszystkiego robić samemu. Od czegoś jest projekt, od czegoś jest kierownik budowy, sporo informacji znajdziesz w internecie.
Budowa domu to też z reguły jest projekt wieloletni, jest dość czasu aby się "zdoktoryzować" z wielu kwestii
@blargotron: Co Cię przerasta? Odpalenie mapy na geoportalu oraz sprawdzenie mpzp? wizja lokalna? Złożyć wniosek o warunki przyłączenia do wodociągu oraz elektrowni? Pobrać oświadczenie z urzędu o dostęp do drogi publicznej? Zlecić badania gruntu?
Jak się wszystko zgadza to możesz kupować działkę i budować
@thorgoth: Nie mówię o robieniu samemu tylko że nawet zlecając coś komuś, to trzeba wiedzieć co zlecić. Ja nawet nie wiem od czego się zaczyna i jakie są kroki, a budowlanka to dla mnie czarna magia.
@Greensy: Może dla ciebie jest, nie dla mnie. To nie jest kupowanie sprzętu w sklepie. Trochę o tym próbowałem czytać. MAsz pierdyliard jakiś portali z ogłoszeniami, masz pierdyliard ofert, ale jak już wybierzesz na